Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rendes cigiről átszokni...

Rendes cigiről átszokni E-cigire? Lenne értelme? 18/f

Figyelt kérdés

4 éve cigizek, leszokni 3x próbáltam, pár napnál tovább nem bírtam úgyhogy feladtam.


Jobb lenne valamivel ha átszoknák e-cigire? Attól legalább nem lennék büdös és bent a szobámban is szívhatnám.



2019. jan. 13. 17:18
1 2
 1/11 savanyújóska ***** válasza:
100%
Alapvetően szerintem igen, plusz azzal a leszokásra is több esélyt látok, hiszen sokkal pontosabban tudod szabályozni a nikotin mennyiségét (vagy akár anélkül is szívható), azt mindenképp tartsd szem előtt, hogy mivel viszonylag új termék (15-20 év), ezért a hosszú távú hatásairól keveset tudni, bár jó eséllyel a sima ciginél azért jobb a helyzet. Összességében szerintem jobban járnál, azt tartsd szeme előtt, hogy jogilag megegyezik a sima cigivel, és ezt nyilvános helyeken hajlamosak is megjegyezni. (Engem speciel nem zavar, mert 10 éve vízipipázom, és ahhoz képest nagyon könnyed, de nem mindenki van vele így).
2019. jan. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Kb mint a pálinkáról a sörre.
2019. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Több ismerősöm próbált leszokni a cigiről e-cigi használatával.

Annyit értek el, hogy mind a kettőt szívják már, persze ugye az e-cigit ott is jobban ahol addig cigit soha és ha más nem csak pár szívást, mert nem bírják ki és nem is kell.

(Most több mint 10 emberről beszélek, hogy ezzel csak mind a kettőre rá szoktak. Cigiből se szívnak kevesebbet, csak mikor semmit nem szívtak, mert nem tudtak kimenni, vagy olyan helyen voltak ahol a rendes cigi feltűnő lett volna, most ott az e cigit szívják a semmi helyett)

2019. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lenne értelme, mert a tüdőd felszabadulna egy kicsit. Épp tegnap láttam egy kisfilmet az E-cigiről, ahol különböző alanyokkal és abyagokkal kísérleteztek: kevesebb nikotint tartalmaz, ezért kevésbé okoz függőséget. Az ízesítő anyagokról egyedül a mentolosról bizonyosodott be, hogy károsabb, mint a más ízesítésűek.

A normál cigi égésekor rengeteg káros anyag keletkezik, ami bekerül a szervezetbe - az E-ciginél nem.

2019. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Az e-cigi károsabb még a rendes ciginél is.
2019. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
5-ös, ha már "idelökted" ezt a mondatot, akkor támaszd is alá valamivel: cikk, indoklás, stb.
2019. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
69%

Az E cigi sokkal ártalmatlanabb a rendes dohánytól, de inkább tuti tippként azt tudom javasolni, hogy rá se kellett volan szokni. Főleg nem 14 évesen, elmondásod szerint.

Nem is próbáltál meg igazán leszokni, azért tenni is kell, ellent állni a kísértésnek.

Viszont ha menthetetlen, akkor az E-cigi még mindig jobb, hátha sikerülne idővel abból is csak a dohánymentesre rászokni.

2019. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Èn nagyon sokat olcastam a tèmáról ...facebookon is van egy csoport mièrt e cigi nèven is tudnak segíteni. Èn szerintem kevésbé káros...viszont èn örökre hálás leszek az e ciginek ...10 èvig napi egy doboz cigi elment...már nem tudtam fizetni ezèrt vetten egy e cigit ...beleszívtam letüdőztem ès utána fèl óráig fuldokoltam...azt hittem ott döglök meg...azóta nem szívtam se cigit se e cigit...nem is hiányzik :) ... Úgy hogy köszi e cigi
2019. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ott kezdődik a probléma, hogy előadjátok (nem csak te), hogy le szeretnétek szokni a cigiről - pontosabban szólva csak valamelyik mellékhatásáról - valójában meg eszetek ágában nincs leszokni magáról a cigarettázás élményéről. Amíg ez így agyban nincs rendben, addig kár itt vacakolni...


Legyünk őszinték, nektek olyan megoldás kéne, hogy kifelé elő lehessen adni, hogy nem dohányoztok, valami biológiai csoda folytán nem rombolódik az egészségetek sem tőle, közben meg sarkon fordultok, és vígan dohányoztok tovább... Ki is kéne írni a pályázatot, meg a Nobel-díjat ennek kivitelezésére. Hátha összehozza a 21. századi tudomány, nem tartom lehetetlennek.

2019. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
25 évig cigiztem.3,5 éve vettem az első e-cigarettámat.Azta nem gyújtottam rá.
2019. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!