Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tegyek, hogy ne csesztesse...

Mit tegyek, hogy ne csesztessenek a szüleim azért, mert dohányzok?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Tegnap fény derült a nagy titkomra, miszerint cigizek már egy ideje. A szüleim most nem akarnak elengedni sehová sem, mert úgy gondolják, hogy ha bárhová is elmegyek a szabadidőmben, csak is dohányozni fogok. A helyzet az, hogy azt nem értik meg, hogy én bármikor rágyújtok, ha kedvem van hozzá, mivel 8-9 felé érnek haza. Emellett iskolába menet, szünetekben is bármikor rágyújthatok, és ezt mind elmondtam nekik, hogy emiatt eszem ágában nincs letenni a cigarettát. Ők a barátaimat okolják, és nem akarják hogy velük legyek. A helyzet viszont az, hogy a jelenlegi barátaimat még nem ismertem akkor amikor elkezdtem cigizni, és ezt nekik is mondtam, de ők ugyanúgy rám vannak szállva.


Azt mondta nekem apám, hogy ha 18 éves leszek, sem engedi hogy dohányozzak, amíg náluk élek. Ezt hogy tudná kivitelezni? Mármint 18 évesen jogilag már érett vagyok a cigaretta megvásárlásához és fogyasztásához, így ha nem is a házban, de a ház előtt bármikor rágyújthatok, ha akarok, vagy ez nem így van?



2019. febr. 16. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "felnőtt vagyok, azt csinálok amit akarok" mondat kétélű fegyver, és rosszul is elsülhet. Ha elmérgesedik a családi hangulat és beszólsz egy olyannal hogy te már felnőtt vagy, nehogy azt mondják hogy akkor mehetsz amerre látsz, vagy már nem vagy gyerek hogy kötelesek legyenek ingyen etetni meg szállást adni, aztán te maradsz hoppon.

Nyilvánvaló, hogy leszokni nem fogsz és idővel ők is belátják hogy a tiltásnak nincs értelme (főleg ha ők is dohányoznak és egész életedben a rossz példát mutatták), de a vitákat jobb nem erőltetni az ügyben.

2019. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom, ha az én gyerekem csinálna ilyet, akkor egy kicsit elgondolkodnék azon, hogy mit is szúrtam el a nevelésében... Viszont felőlem 17 évesen azt csinálna amit akarna, de nem az én pénzemből. Lakás lesz a feje felett, kaját kap, minden mást meg oldjob meg ahogy tud, ha bagózni már tud, akkor tud dolgozni is.
2019. febr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Normális szülő nem örül ha a gyereke káros dolgot csinál.
2019. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Persze hogy dohányozhatsz 18 évesen.

Akkor már a szülő nem köteles a gyerekével bánni.


Persze ez azt is jelenti, hogy nem is kell ott laknod.


Amikor a jogaidat tudod, de a kötelességeidet nem...

2019. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én soha életemben nem vettem a szülők pénzén se alkoholt se cigarettát. Dolgozok hétvégente így a szórakozásomra és a napi fél doboz cigarettámra megvan a pénzem önerőből.
2019. febr. 16. 16:04
 6/16 Trevor. ***** válasza:
100%

Arra esetleg nem gondoltál, hogy a szüleid szeretnek és nem akarják látni, ahogy tönkreteszed az egészséged? Nem véletlenül van korhatárhoz kötve a cigi vásárlása. Egyrészt a fejlődő szervezetre fokozottan káros, ezzel remélem tisztában vagy. A másik ok, hogy nem biztos, hogy tudsz fiatalabban felelős döntést hozni. Nikotin miatt rászoksz és mire jogilag nagykorú lennél, lehet hogy nem is akarnál rágyújtani, csak ugye addigra már rászoktál.


Könnyű mást okolni és nem látni magadban a hibát.

2019. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én a szüleiddel értek egyet. Nyilván nincs jobb ötletük arra, hogyan vegyenek rá, hogy hagyd abba a dohányzást. Tudom 17 évesen baromi menő cigizni, de majd ha jön a tüdőrák, már késő lesz. És igen, 17 évesen még nem erre gondolsz, de 60 évesen már késő bánat.

Ettől függetlenül ha a saját pénzedből megveszed, a te dolgod, de 18 évesen joguk lesz kitenni a házból.

2019. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szokj le. Csak nyomort és számtalan betegséget okoz. Nameg büdös. Hoh lehet szeretni azt a ..rt...
2019. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én, hogy őszinte legyek nem nagyon értem az ilyet. Miért ilyen nagy dolog az ha valaki cigizik?! Úgy kezelik ezt, mintha kisiklott volna az ember élete, néhány helyen. Nekem a szüleim mikor megtudták nyilván nem örultek, mivel senki sem örül ha a gyereke mérgezi magát de nem is úgy tekintettek rá, mintha ez lenne a világ legrosszabb dolga
2019. febr. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

18 éves korod után nem kötelesek rólad gondoskodni, tehát a házból is kivághatnak az utcára.

Hidd el hogy nem rossz indulatból ellenzik.

Meg az vicces hogy sokan nagyok már ahhoz hogy cigizzenek, de ha valami bajuk van akkor be vannak ijedve, és oda jól jönnek a szülők kisérgetni...

2019. febr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!