Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egyes fiatalok már ilyen korban "keményen dohányoznak"?

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 08:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Egy saját esettel szeretnék példálozni, ugyanis nemrég találkoztam egy lány ismerősömmel, akivel jóba vagyok, de viszonylag régen láttuk már egymást, ezért ilyenkor ahogy szokás elmentünk beülni valahova egy ital mellett beszélgetni. A csajról eddig is tudtam, hogy dohányzik, de az, ami abban a közel 2 órában történt, azért kissé "ledöbbentett" engem. Már eleve úgy jött oda a megbeszélt helyszín elé (én értem oda előbb), hogy javában szívta a cigijét, majd amikor köszöntünk, akkor megkérdezte, hogy "Ugye nem baj, ha még gyorsan elszívom a maradékot, mielőtt bemegyünk?", mondtam semmi gond, majd amikor bementünk az épületbe, és kértünk egy-egy sört, akkor utána szintén a kocsma előtt kirakott terasz egyik asztalára ültünk le, és a "lényeg" itt van, ugyanis közel másfél-két órás beszélgetés alatt a csaj még vagy 3-4 cigarettát szintén elszívott, ami azt feltételezi, hogy közel 20-30 percenként gyújtott rá egy újabb szálra, ez pedig azért szerintem kissé "erős", majd amikor végeztünk, akkor az elinduláskor még szintén rágyújtott egy újabbra és ugyancsak "füstölögve" búcsúzott el tőlem. Meg ami még feltűnt nekem, hogy a beszélgetésünk alatt mindig babrált valamit, kvázi ilyen "kényszermozgásként".


Nem "piszkálni" akarom ezt a lányt, de ez azért szerintem elég kemény, hogy valaki közel két óra képes legalább 5 elhszívni, ráadásul úgy, hogy azt az időtartalmat egy "nemdohányzóval" tölti együtt, még 2-3 szál is viszonylag sok lett volna ennyi idő alatt. Jó, nem állítom, hogy én ne próbáltam volna valaha ki a dohányzás valamilyen formáját, de - ahogy ezt már többször is mondtam - ez tényleg nagyon gáz, hogy valaki ráadásul fiatal lány létére (22 éves) már ilyen kemény dohányzóvá váljon, pedig az az illető (akiről beszélők) alapjából véve egy értelmes ember és még egész jól is néz ki, de ezzel a hülye szokásával egy "igényes férfi" soha nem fog párkapcsolatba lépni vele, amiért a másik folyton büdös és még a gyerekvállalás esélyeit is kockáztatja.


Persze biztos nem ő az egyetlen ilyen eset, de szerintetek mitől lehet az, hogy egyesek már ilyen fiatalon tudatosan rombolják a szervezetüket, pláne úgy, hogyha nincsen különösebb okuk rá?

2019. máj. 12. 08:26
 2/13 A kérdező kommentje:
*közel két óra alatt
2019. máj. 12. 08:28
 3/13 A kérdező kommentje:
Ti is esetleg ismertek olyan valakit, aki fiatal kora ellenére már ilyen keményen "űzi a dolgot"?
2019. máj. 12. 08:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatosan rombolják a testüket. Ha kapnak ilyen információt, akkor azt lesöprik. Te mit tennél, ha a kedvenc ételedről hoznák ki, hogy legalább ennyire egészségtelen?
2019. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Van aki nem tudatosan rombolja, van aki nem foglalkozik a jövővel, van akinek ez a természetes.
2019. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Xar az eletuk ellensyozni probaljak

Plusz fuggoseg igy mukodik

2019. máj. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valami hiányzik nekik és ezzel pótolják, és menőzésből is.

Amikor meg már rájönnek hogy ez nem jó, akkor már késő mert nem tudják letenni.

2019. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szeret cigizni, meg függő. Én is ilyen vagyok. Tudom hogy káros, de mivel szeretem így ez nem zavar.

napi 1.5dobozzal szívok el. 14 éves korom óta cigizem, és én is 22 vagyok, csak fiú.

2019. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom de ritkán ha alkoholt fogyasztok akkor rágyújtok (ha van dohányos)... Alkohol közben többet szív az ember... Lehet hogy ott elszívott 5 öt de ez nem azt jelenti hogy mindig annyit szív...
2019. máj. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7. válaszoló nagyon jól mondja. Én tizenévesen azért kezdtem el, mert menő akartam lenni, a társaságba tartozni, hasonlítani a menő csajokra, akik sajnos ebben az esetben mind cigiztek. És bizony, hiányzik valami, az biztos. Nekem például az AGYAM hiányzott kb. Nem voltam felnőve, és volt némi pszichés problémám szerintem, azóta összeszedtem magam, de így is dohányoztam tíz évig.
2019. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!