Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg olyan nehéz leszokni...

Tényleg olyan nehéz leszokni a cigiről vagy csak akarat kérdése az egész?

Figyelt kérdés
A párom sajnos már 11 éve dohányzik és még csak most 24 éves. Kezdettől fogva emiatt voltak köztünk a viták mert ő nagyon jól tudja,hogy utálom a cigit és azt szeretném ha leszokna róla. Azt mondja,hogy nagyon nehéz ő nem tudja letenni egyik napról a másikra. De szerintem az az igazság,hogy nem is akarja letenni mert még fiatal és nincs semmi baja a cigitől. Az a baj,hogy engem csak hiteget de nem tudok neki hinni mert szerintem ő soha nem fogja letenni a cigit csak magamat áltatom vele. Annyit elértem eddig nála,hogy csökkentette az adagot már naponta csak 4 szálat szív legalábbis elmondása szerint. Szerintem ha valaki tényleg le akar szokni az le is tud szokni róla. És ez csak egyik napról a másikra fog menni én legalábbis így gondolom. Édesanyámat tudom felhozni példának mert ő is dohányzott nagyon erős dohányos volt 35 éven keresztül cigizett és egyszer csak megfogadta,hogy többet nem gyújt rá és így is lett. Az a baj,hogy a barátom erre nem képes neki nincs akaratereje hozzá,hogy letegye. Mindig a cigi miatt veszekedünk és ez örök ellentét lesz kettőnk között. Szeretem őt tiszta szívemből de a cigit akkor se tudom elviselni elfogadni és ettől készülök ki idegileg. Csak magamat idegesítem vele a barátom közben meg jót röhög rajtam. Mert biztos vagyok benne,hogy ő nem akarja letenni a cigit. De nekem ez így nem jó amig szívja azt a mocskot addig nem tudok vele boldog lenni nekem ez nem megy. Nem tudom mit tegyek hogy tudnám rávenni,hogy szokjon le róla. Valóban ennyire nehéz lenne letenni azt a rohadt cigit? Akkor másoknak hogy sikerül több évtizednyi dohányzás után letenni? Egy fiatalnak miért nincs akaratereje? Így folyamatosan csak veszekedni fogunk a párommal mert én úgysem fog elfogadni azt,hogy cigizik ő meg úgysem fogja letenni senki kedvéért. Mi a megoldás? Szakítsak vele a cigi miatt??? Vagy mit tegyek? AZ a baj,hogy ő már 1 éve csak ígérgeti,hogy leteszi a cigit de még a mai napig sem lett belőle semmi. Azt mondta az este is,hogy ha nem veszekedek vele akkor könnyebb lesz neki letenni de szerintem ez is csak egy hazugság.
2019. máj. 16. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem viszonylag egyszerűen ment. A korábbi tapasztalataim miatt sokkal rosszabbra számítottam. Csak meg kell találni azt a gondolatmenetet, ami a legtöbb motivációt adja.
2019. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem olvasom el a regényt, mert annak tartalmától függetlenül a válasz: tényleg.
2019. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? Összejöttél vele úgy, hogy tudtad, hogy cigizik. Ő nem akarja letenni, így nem is fogja.

Természetesen akarat kérdése, aki le akarja, az leteszi. A párod nem akarja a leìrtak alapján.

Undorító, proli dolognak tartom a cigit, viszont a te követelésed nem jogos szerintem. Miért nem kerestél nem dohányzó párt, ha ez fontos pont számodra?

Van értelme folyamatosan veszekedni miatta?

Egyébként több ismerősöm van, aki sok év után egyik napról a másikra tette le. Mert akartàk, motivàltak voltak (akár pénz akár egészség miatt)

2019. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
3 as a kérdés igazából csak annyi lenne,hogy tudnám őt rábeszélni,hogy szokjon le róla vagy mivel lehetne motiválni? Már sokan mondták,hogy miért jöttem össze olyannal aki dohányzik ha én nem bírom elviselni a válasz erre még magam se tudom szerelmes lettem sajnos és hittem benne,hogy csak idő kérdése és leteszi a cigit de úgy érzem az az idő soha nem jön el csak én várok a csodára. De ha veszekedek vele akkor még jobban nem fogja letenni. Én hála a jó istennek soha nem dohányoztam sőt még csak ki se próbáltam de nem is bántam meg. Mindennél jobban utálom a cigit és ezt a párom is nagyon jól tudja mégsem hajlandó leszokni róla mert annyira nehéz neki nem megy egyik napról a másikra. Azt mondta adjak neki időt várjak legyek türelmes de mégis meddig.
2019. máj. 16. 09:58
 5/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ténylegesen (agyilag) függő lett-e, vagy csak megszokásból, unalomból, széklet ürítéshez kapcsolódó feltételes reflex beindításához van-e rá szüksége. A nyaggatással semmire nem mégy, sőt a csakazértis indulat fellépése miatt megrontja a kapcsolatotokat, úgyhogy az orvos nem mondott "hazugságot". Én a feleségemet 20 éven át kértem, hogy hagyja abba. Nem hagyta abba. Amikor már nem kértem, akkor egy sokáig tartó hörghurut alkalmával abbahagyta. Viszont akik pl. a reggeli széklet ürítéshez kapcsolják és a feltételes reflex erre indul be, ott sokkal nehezebb a leszokás.
2019. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mindkettő igaz. Leszokni is nehéz és akarat kérdése is.

Nem fogod tudni lebeszélni róla, kár erre energiát pazarolni, majd megszokod vagy egyszer abbahagyja, gyenge nagyon. Akinek annyi ereje nincs, hogy összeszedje magát és abbahagyja, az eleve egy gyenge ember szerintem és az életben sem fog előre juzni. Szerintem inkább csak nem akarja abbahagyni és ennyi.

2019. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is nagyon jól tudom,hogy nem fogja soha letenni a cigit csak hazudozik nekem ahogy eddig. Aki igazán le akarja tenni az le is fogja. Sokszor már úgy érzem,hogy ő bosszantásból is csinálja már csak direkt is szívja hogy idegesítsen vele. Ő már sajnos függő meg szerintem megszokás is van benne. A reggel is cigivel indul kávé mellé anélkül nem is tudna munkába menni és este elaludni szintén nem tud ha nem gyújt rá. Eszébe sincs neki letenni ez a legnagyobb baj.
2019. máj. 16. 13:52
 8/18 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ez egyértelmű.

Mi lenne, ha nem foglalkoznál ezzel? Akkor majd lehet, hogy feltűnik neki.

2019. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Hát az sajnos igaz,hogy minden nap csak a cigi a téma nálunk másra nem is tudok koncentrálni csak attól beszélek és emiatt veszekedünk mindig. Pedig a párom is mondta,hogy adjak neki időt hagyjam had teljenek a napok és ne mindig erről beszéljünk. De azzal vajon elérnék valamit?
2019. máj. 16. 14:51
 10/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen.
2019. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!