Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a leginkább bevált segítség...

Mi a leginkább bevált segítség abban, hogy valaki letudja tenni a cigarettát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fejben kell eldönteni, de...


5 éve dohányzom, most 25 éves vagyok.

Egyre jobban zavar, most kezdtem el érezni, hogy sok minden mennyivel nehezebb (futás, lépcsőzés) de egyszerűen nem tudom fejben eldönteni.

Mégpedig azért mert szeretek cigizni, imádom a hangulatát, hogy kiállok az erkélyre, nézem a tájat, az utcát, az embereket, hogy megnyugtat ha kell és a többi dohányos duma.

Háromszor próbáltam meg letenni, 7 nap volt a leghosszabb idő amit kibírtam, a nikotin rágó segített valamennyit, de nem vált be.

Egyszer megpróbáltam csökkenteni is, akkor napi 5-6 szálat szívtam egész sokáig, de a kezdeti napi 1 doboz mára visszatért.Ez pénzben is rengeteg.

Rengetegszer bűntudatom van miatta, elkeserít, ostobaság volt rászokni, viszont nem látok rá reményt,hogy letegyem.Nem tudom,hogy mi segíthet?

Úgy gondolom,hogy egy másik ember segíthetne, aki mellettem van, de ez sajnos jelenleg nem opció, úgyhogy ha lenne valamilyen alternatíva amit legalább megpróbálhatnék?


2019. jún. 1. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit, hidd el hogy te vagy az erősebb.
2019. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Drasztikus és határozott leszokás kell. Most azonnal leteszed a cigit, a megmaradt szálakat öszzegyűröd és lehúzod a wc-n. Ha később bűnbe esel, akkor ugyanígy meg kell semmisíten a cigiket.
2019. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megse kell venni, szólsz minden dohányboltosnak, hogy ne adja ki neked a cigit xd
2019. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
e-cigit nem ajánlom mert mégnagyobb függő leszel xd
2019. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Maltodextrin ***** válasza:

Aki egyszer rászokott, az leszokni soha nem fog, max abbahagyni.

Ismeretes szlogen:

"Majd ha a halál elválaszt"


Döntsd el, hogy:


> inkább kimész és megszakítod magadat sporttal és izzadsz mint a ló minden héten

> inkább nem sportolsz, de akaratosan felfüggeszted a dohányzást és frusztrált görcs leszel pótcselekvésekkel (túlzaba, szotyi etc)

> inkább meg se próbálod, mert cigizni kellemes, meg szereted is, és amúgy is csak egyszer élünk



Csak egyet választhatsz.

Én a 3 ponton sorban mentem végig, nekem 1 év volt a max kihagyás. Bár én nem szívtam sose napi egy dobozzal, mert szerintem az qurva sok, hanem olyan napi 7-8 szállal. Esetleg kevesebb, ha punnyadós nap van.


Válassz egy kapszulát Neo. :)

2019. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit a #4 írt részben igaz :) Azonban engem a sima cigiről mindenképp az e-cigi, mint pótcselekvés szoktatott le. Konkrétan nem is leszoktam, hanem szimplán átváltottam e-cigire. Kezdetben nikotinos liquideket használtam, mostanában már anélkülit használok. Sokkal olcsóbban jövök ki mint a sima cigivel, kevésbé káros(~95%-kal!), és a legfontosabb: nem büdös... egy próbát megér, mert rengeteg féle íz közül lehet választani, eddig nem volt olyan ismerősöm, aki nem talált volna magának megfelelő ízt :)
2019. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. igen, ha e cigizel kevesebb cigi fogy, mert utána hát inkább e cigi, de néha megkívánja az ember xd
2019. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nekem többe kerül még mint a cigi ><
2019. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nikotin tapaszoztam egy ideig, az jo volt, mert nem volt ingerem annyira cigizni. Csak akkor volt nehez amikor altalaban szoktam pl: seta a metrohoz, buszhoz. De kavezashoz mondjuk nem hianyzott. Sajnos en is voltam egy buliban ahol mindenki dohanyzott es szep lassan visszaszoktam. Fejben el kell donteni, hogy tenyleg ezt akarod, megvenni minden hozza valot, nezz utana mik kellenek. Pl. Allen carr konyv eleg jo. Vagy szotyi otthonra. Nikotin tapasz/rago. A tapasz szerintem jobb.

En is most ezt csinalom, marmint a felkeszulest. Es akkor kezd el amikor a legerosebb vagy. Ha erzed magadon hogy jo most megprobalom hatha, akkor tuti nem fog osszejonni. Nagyon eros akarat kell hozza hogy tenyleg lerakd.


Amire nem jottem meg ra, hogy vajon a nikotinrol hogy lehet leszokni?!

2019. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 keverd magadnak a liquidet, sokkal olcsóbban jössz ki :)
2019. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!