Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan kell helyesen dohányozni?

Hogyan kell helyesen dohányozni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 23:58
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%
Már megvannak a válaszok, mindent megtudtál. Én csak annyi tennék hozzá: a dohányzás egy idő után már nem " szokás", hanem ÉLETFORMA! Gondold át, akarsz-e alávetettje lenni! Ezer éve dohányzom, és a "hozadékok" közt rengeteg a negatívum! Egyfajta fogság. Ha jóllaktál, azért esik jól, ha éhes vagy, jólesik egy cigaretta stb.-stb. Úgy néz ki, hogy adohányzás "mindenre jó", majd egyszer csak kiderül, hogy szenvedély, szükséglet! Ha nem jutsz hozzá, szenvedsz; bizonyos esetekben akár kínos is (mert pl. tudod, hogy dohányszagod van), és mert meg kell oldanod, hogy hozzájuss... Évek múltán aztán azt látod, hogy a bőröd laza, nem szép már; az arcod sápadt, köhögsz, kisebb a fizikai teherbírásod, romlik a légzésed, lészomjad van, és elfáradsz olyankor is, amikor ez egyébként indokolatlan... Ráadásul tudod, hogy ez a "cigi" miatt van. Így aztán próbálod abbahagyni: csökkenteni a mennyiséget nem tudod, mert ilyenkor fokozódik az igény a szervezetedben; abbahagyni nem tudod, mert elképesztően kínoz a hiányérzet... Azt mondod majd: "oké, csak egyet!" - és már megint ugyanott vagy, dohányzol... Ha nem akarsz alávetettje lenni, kérlek, inkább ne kísérletezz, valami jobbat iktass be helyette! Üdvözletem.
2019. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Már megvannak a válaszok, mindent megtudtál. Én csak annyit tennék hozzá: a dohányzás egy idő után már nem "szokás", hanem ÉLETFORMA! Gondold át, akarsz-e alávetettje lenni! Ezer éve dohányzom, és a "hozadékok" közt rengeteg a negatívum! Egyfajta fogság. Ha jóllaktál, azért esik jól, ha éhes vagy, jólesik egy cigaretta stb-stb. Úgy néz ki, hogy a dohányzás "mindenre jó", majd egyszer csak kiderül, hogy szenvedély, szükséglet! Ha nem jutsz hozzá: szenvedsz; bizonyos esetekben akár kínos is (mert pl. tudod, hogy dohányszagod van), és mert meg kell oldanod, hogy hozzájuss... Évek múltán aztán azt látod, hogy a bőröd laza, nem szép már; az arcod sápadt, köhögsz, kisebb a fizikai teherbírásod, romlik a légzésed, lészomjad van, és elfáradsz olyankor is, amikor ez egyébként indokolatlan... Ráadásul tudod, hogy ez a "cigi" miatt van. Így aztán próbálod abbahagyni: csökkenteni a mennyiséget nem tudod, mert ilyenkor fokozódik az igény a szervezetedben; abbahagyni nem tudod, mert elképesztően kínoz a hiányérzet... Azt mondod majd: "oké, csak egyet!" - és már megint ugyanott vagy, dohányzol... Ha nem akarsz alávetettje lenni, kérlek, inkább ne kísérletezz, valami jobbat iktass be helyette! Üdvözletem.
2019. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%
Bocs, h. "dupláztam", de a javítatlant nem tudom törölni. :)
2019. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

Sehogy! Dohányozni nem helyes.

Ezenkívül egészségtelen és büdös!

2019. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Megveszed egy csomó pénzért. Kiveszed a dobozból. Keresel egy helyet ahol senki nem fogja szívni a büdös füstödet. A szádba veszed meggyújtod beleszívsz ettől meggyullad. Aztán beszívod a szádba majd rászívsz a szádob keresztül levegőt. Ettől lemegy a tüdőbe. Aztán kifújod. Váraz egy kicsit majd újrakezded...ezt így tovább amíg el nem fogy a cigi. Majd keresel egy szemetest és abba helyezed az elnyomott csikket. A végére jó undorító szaga lesz a szádbak a kezednek és a ruhádnak. Ha majd magadat tartod el és nem a szüleid pénzén veszed a cigit és kellőkeppen rászoktál elég nagy pocsék lesz, hogy 30-40 ezer erre fog havonta elmenni és nem jut majd semmi másra. Sok lány ki fog kosarazni mert nem szeretik a bagósokat. És 1-2 évtized múlva már feketék lesznek a fogaid és kezdődnek az egészségügyi ártalmak. Érszűkület, COPD, tüdő vagy szájüregi rák. De ha magas vékony alka5 vagy akkor és hajlamod van rá akkor ki is lyukadhat tőlena tüdőd. Én így jártam. Ezért fel kellett nyitni a mellkasom és összevarrni. Pokoli fajdalom és szenvedés volt. De tudod neked megeri e.
2019. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%
Első lépésként a szádba veszed, elő veszed a gyújtáshoz szükséges eszközt pl öngyújtó, és mielőtt elkezdenéd meggyújtani, kba5zott messze eldobod, ami kezedben van.
2019. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 1. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!