Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás és a bátorság...

A dohányzás és a bátorság összefügghet?

Figyelt kérdés

Érdekességképp, megnéztem 60 ismerősömet (30 dohányzó és 30 nem dohányzó ismerős) és arra jutottam, hogy a dohányzó ismerőseim bátrabbak, szókimondók, magabiztosak, nem paráznak szinte semmin, meg mernek tenni olyan dolgokat is, amiket én nem tennék alapból, egyáltalán nem jönnek zavarba stb.


(Dohányzó embernek azt számítottam, aki hetente legalább 1 szálat elszív.)


Szóval ezek alapján lepontoztam az embereket, 3 féle értékelést kaphat egy ember:

1 - félénk | 2 - átlagos | 3 - bátor


A 30 nem dohányzó ismerősömből:

(1) - 15 fő félénk (50%)

(2) - 10 fő átlagos (33%)

(3) - 5 fő bátor (16%)



A 30 dohányzó ismerősömből:

(1) - 3 fő félénk (10%)

(2) - 10 fő átlagos (33%)

(3) - 17 fő bátor (56%)


Szóval ez csak az én ismerőseim miatt van, vagy tényleg így van? Nálatok mi a helyzet?



2019. júl. 9. 17:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, az életkorokat elfelejtettem odaírni, 16 - 40 év közötti férfiak/nők vegyesen.
2019. júl. 9. 17:19
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
A nap kérdése...kész.
2019. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzás a felőletlenséggel függ össze.

A felelőtlenséget lehet egyfajta bátorságnak tekinteni, de megvannak azok a helyzetek, amikor elválik egymástól a kettő.

2019. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
* na mégegyszer: felelőtlenséggel
2019. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát, ez az, amikor próbálják azzal fenyegetni a gyerekeket, hogy "a cigizéstől nem leszel vagányabb"... pedig, de.
2019. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos a bátorság nem azt jelenti, hogy valaki szókimondó, nagypofájú hülyegyerek. Nyílván aki dohányzik, az könnyebben csinál más baromságot is, de ettől nem bátrabb lesz, hanem felelőtlenebb.
2019. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, de #6 remélem érted mire gondoltam 'bátorság' alatt...
2019. júl. 9. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hogy az illetők tipikus kihaénnem nagypofájú marhák. Aki nem fél semmitől az nem bátor, hanem hülye! Bátornak lenni, azt jelenti, hogy a félelem ellenére helyt tud állni az adott szituációban az illető, mert felül tud kerekedni a félelmén.
2019. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Lehet a kettő között összefüggés. Az a kérdés, hogy ki az aki tényleg bátor és ki az aki meggondolatlan.

Van valami amit a hármas, ötös,hatos, nyolcas ír.

2019. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!