Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy tehetik meg az orvosok,...

Hogy tehetik meg az orvosok, hogy semmibe veszik a súlyos panaszokat?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról van szó, egyszer csak azt vette észre, hogy mikor wc-n van vér jön belőle, nagyon sokat fáj a hasa és iszonyatosan fogy :(


Egyből elment orvoshoz, nagy nehezen két hónap (!) után ultrahangra küldték ahol találtak is "valamit". Újabb másfél hónap a CT-ig, amin látták, hogy ez a "valami" 8 cm. Na akkor legyen tükrözés... 2 hónap!!! A tükrözésen nem tudtak eljutni a kérdéses bélszakaszig ezért nem onnan vettek mintát, hanem lejjebbről. A minta persze így negatív lett, semmit nem tudtak kimutatni belőle.

Az állapota folyamatosan rosszabbodik, a vérzés nem szűnik, gyenge, sokat hány, alig van ereje...

És minderre azt mondták, hogy semmi baja!! Mert a szövettan jó lett!!!

Minden héten mennek vissza az orvoshoz, hogy nincs jobban, rosszabbul van, rengeteget fogyott nem tud enni és a dokik azt mondják nem tudják mi ez.


Ti ezt elhiszitek??? Mit lehet ilyenkor tenni??? Konkrétan végstádiumba kerül és még mindig nem kezelik semmivel!! :(

Hogy tehetik ezt meg?



2019. nov. 29. 18:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én sem értem az egészet. Itt valami nem kerek.

Egyébként lazán el tudom képzelni, hogy a kedves rokon visszautasította a tükrözést, azért kezdtek el tökölni a képalkotókkal. Megjegyzem én háziorvos szakorvosjelöltként még szakvizsga nélkül is el tudom intézni, hogy valakinek két héten belül hasi ultrahangja és ha nem is tükrözése, de szakorvosi vizsgálata legyen. Nem értem mire fel ez a sok várakozás. Ami a mintavételt illeti ott is az a véleményem, hogy ilyen nincs.

Az egész történet bűzlik.

Kezdjük ott, hogy szerintem már a háziorvosok többsége is eljutott oda, hogyha valakinek vérzik a segge, akkor tumorra gondol és nem aranyérre. Én még a 20 éves lányt is elküldöm rectoscopiára ha ilyen jellegű panasza van. Továbbá ha már egyszer vérzik, akkor első a tükrözés utána lehet CT.


Ez tipikusan az az eset, amikor hülye a háziorvos, hülye a szakorvos, hülye mindenki a kedves beteg meg csillagszóró. Számomra egyáltalán nem hihető a történet. Részigazságok persze lehetnek benne, és nem azt mondom, hogy te ferdítesz kedves kérdező, sőt azt iscel tudom képzelni, hogy orvosi hiba is volt, de én nem feltétlenül hinnék el mindent, amit a rokon mond.

2019. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Persze nem kell elhinnetek, hisz én egy névtelenként írom ezt le de pedig ez történt/történik.


Persze nem vagyok ott, hogy 100%ban alátámasszam de ami 10000% az az hogy CTre küldték először és csak ezután tükrözésre amit nem utasított vissza!!!!

Ez ilyen sorrendben volt hiába írjátok, hogy ez lehetetlen, ez tény.

A vérzéses panasz után kereken 4 hónappal került sor a tükrözésre és nem azért mert ők kérték így, hanem ekkora kaptak.

2019. dec. 2. 08:47
 13/22 A kérdező kommentje:

Bocsi a "valamit" azt én költöttem, úgy emlékszem a papíron 8 cm x vamalennyi cm-es "képlet" - ként van feltüntetve.


Szerencsére mindenről van papír, ez az időt vissza nem fordítja, de ha a dolgok úgy alakulnak perre fogják vinni az ügyet mert ilyen nincs hogy nem csinálnak semmit. Azt megértem ha valaki menthetetlen és úgy nincs további út, de hogy ne lehessen diagnózist felállítani azt nem lehet elfogadni sztem.

2019. dec. 2. 08:53
 14/22 anonim ***** válasza:
Nem zártuk ki,hogy így van,csak nem igazán értjük.Ha nem tudják is mi legyen,attól még az orvosoknak is érdekük,hogy minden vizsgálómódszer meglegyen és mihamarabb.
2019. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Tudom, bocsi nem támadásnak szántam ne értsétek félre, csak el vagyok keseredve, egyébként köszönöm a válaszaitokat!


Mára lett megbeszélve időpont magánúton, mert az SZTK-s gasztros azt mondta őhozzá már nem kell visszamenni készen van minden vizsgálat.

2019. dec. 2. 09:36
 16/22 A kérdező kommentje:
Illetve persze a beteg is hibás itt, tudom, én már nyáron szorgalmaztam a magánorvost ha már egyszer a "normál" úton nem haladt a dolog. :(
2019. dec. 2. 09:38
 17/22 anonim ***** válasza:
Lehet az is,hogy az a valami nem kezelendő elváltozás,nem tudom,de utána kell járni.
2019. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Itt nem magánorvos kellett volna, hanem tökös háziorvos.
2019. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg azt tudod, hogy a CT-n mi került leírásra? Azért ilyet hogy "láttak valamit" , nem szoktak leírni a radiológusok.

2019. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a valamit azt csak én költöttem mert nem emlékszem pontosan, de azt hiszem "képletként" vagy valamilyen "mass" ként volt írva.


A magánorvos által a héten tovább indult a vizsgálódás, ez az orvos megmondta hogy egyértelműen daganat és nem érti ezt az ügyet hogy tologatták eddig, meg kell műteni minél hamarabb.

2019. dec. 6. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!