Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A klausztrofóbiásokat, bezárts...

A klausztrofóbiásokat, bezártságtól való félelemben szenvedőket is karanténba zárhatják? Mi lesz ha emiatt hal meg valaki?

Figyelt kérdés
Ki lehet nevetni, de én rettegek a bezártságtól és a korlátozásoktól. Egész életem attól rettegtem, hogy esetleg ártatlanul börtönbe kerülök, vagy valamilyen oknál fogva korlátozva lesz a szabadságom. Fiatalkoromban is mindent megtettem, hogy ne kelljen katonának mennem. Gyerekkoromban egyszer játszottunk olyat, hogy megkötik a kezem, és ettől úgy éreztem, hogy ott fogok meghalni, azóta is rémálmaim vannak miatta. Kórházban egyszer voltam, de akkor is meglógtam mert nem bírtam elviselni és betegen otthon gyógyultam fel. Erre most itt van ez a karanténnal való fenyegetőzés, hogy bárkit elvihetnek ártatlanul karanténba akkor is, ha semmi rosszat nem tett. Én inkább meghalok, de azt nem bírnám ki. Amióta ezek a hírek mennek a médiában, azóta az idegösszeroppanás szélén állok, és kiújult a gyomorfekélyem is a sok idegességtől és félelemtől. Otthon még elviselném valahogy nagy nehezen a karantént, de tudom, hogy ha karanténba tennének egy kórházban, abba biztosan belehalnék. Van esetleg valami lehetőség ilyen esetben, hogy ne tehessék ezt meg velem?
2020. márc. 9. 10:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a vírustól nem félek, voltam már máskor is influenzás, nagy eséllyel ebből is kigyógyulnék, ha elkapnám.
2020. márc. 9. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Maradj otthon míg lecseng a vírus, az a legbiztosabb módja, hogy ne kapd el.
2020. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Karanténba nem az alapján viszik az embert, hogy ártatlan-e, hanem hogy lehetséges vírushordozó-e. Nem kell hozzá semmi rosszat tenni. A karantén azért van, hogy megnehezítse a vírus elterjedését. Ha elkapod és tovább tudsz fertőzni másokat, akkor nem fognak a két szép szemedért kivételt tenni veled, ilyen alapon bárkivel bármilyen indokkal kivételezhetnének, és akkor semmi értelme nem lenne az egésznek.
2020. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de tényleg nem vagy 100-as!

"Erre most itt van ez a karanténnal való fenyegetőzés, hogy bárkit elvihetnek ártatlanul karanténba akkor is, ha semmi rosszat nem tett" - ez kb. egy 2 éves gyerek hiszi-szintje.

De ha ennyire rossz a mentális állapotod, akkor nyilván erre is kapnál kezelést a kórházban (rád is férne).

A mentális problémáiddal orvoshoz kellene fordulni, ha van orvosod, akkor jelezd, hogy rosszabbodott az állapotod!

Ami a vírust illeti, ne utazz fertőzésveszélyes helyekre, és minél kevesebb emberrel érintkezz, akkor kisebb az esélye, hogy olyan emberrel kerülsz kapcsolatba, aki elkapta.

2020. márc. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
90%
Nincs semmilyen jogköröd erre, ha azt mondják karanténba kell menned vagy kórházba karanténba, akkor odavisznek és kész, nem fognak ezzel foglalkozni, a vírus terjedésének megakadályozása kicsit nagyobb probléma, mint a tied.
2020. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A klausztrofóbiásokat stadionban karanténozzák.
2020. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!