Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok otthonléttől, bezártságtól...

Sok otthonléttől, bezártságtól lelassulhat, elbénásodhat az ember?

Figyelt kérdés

Soká álláskereső voltam, aztán évekig pánikbeteg is, így sokat voltam otthon, egyedül.Keveset jártam el otthonról.Azelőtt szerettem jönni-menni, most meg már nehezemre esik egy hosszabb séta is, ráadásul ha kimozdulok, gyakran össze-vissza bénázok valamivel.Mint valami esetlen vígjáték figura.Ez sem volt így régen.Na jó, néha mindenkivel előfordul, hogy sete-suta.De nálam ez most gyakoribb.Lehet ez a lassúság, ügyetlenség amiatt, hogy eléggé elszoktam az önállóságtól, közösségtől?Otthon nincs ilyen gondom, otthon fürgébb vagyok és ügyesebb.

Mit lehetne ez ellen tenni?

Ráadásul figyelmetlen is vagyok, mert idegesség, szorongás van bennem idegen környezetben, így nem tudok arra koncentrálni, amire épp kellene.


2012. aug. 15. 11:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, az alatt az idő alatt, amit így "bezárva " töltöttem, teljesen "elvadultam" az emberektől.Kifejezetten idegesítenek.Nem hiányzik a nagy társaság.Nem látom az értelmét vegyülni a többiekkel, csak hát muszáj, mert vannak dolgaim, amik miatt közösségbe muszáj időnként mennem, de nem könnyen viselem.Nem tudom, miért.Ettől függetlenül kedves vagyok velük, amíg ők is kedvesek.
2012. aug. 15. 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon eltud lussulni az ember. Én egyetemista vagyok, nyári szünetben szoktam ezt észrevenni, ha éppen nincs különösebb dolgom. Ha pár hétig itthon vagyok, akkor utána nyűg minden, felkelni nehezemre esik, pedig fiatal vagyok és egészséges. Aztán visszazökkenni a nagy társasági életbe, alkalmazkodni szeptembertől, hogy mindig van körülöttem valaki, tanulni, órákra járni, az hirtelen nagyon fárasztónak tűnik, persze inkább szellemileg, de folyamatosan el is aludnék, nem valami jó. Azért egy-két hónap alatt bőven vissza tudok rázódni és élvezni a dolgot. :)
2012. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan ez a problémám. Én lassan egy éve vagyok munkanélküli és miután tönkrement a vállalkozásom depressziós lettem, januárban volt az első pánikrohamom és onnantól havonta jelentkezik. Hiába keresek munkát már egy ideje mégsem találok, mert idegen helyen én is zavarban vagyok meg bénáskodok és ezt egyből kiszúrják. Ha kell mennem valahova már előre stresszelek. Én is valamilyen szinten tartok az emberektől és inkább szeretek egyedül lenni és otthon érzem csak jól magam "a csigaház megvéd, de ugyanakkor el is zár". Erre a megoldás egy munkahely, új környezet, új emberek ezzel tisztában vagyok, de nagyon nehéz. Amúgy biztos, hogy az izgatottságtól bénázunk sokat.
2012. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!