Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Féltem a nagymamám?

Féltem a nagymamám?

Figyelt kérdés

Nagymamám 169es vérnyomással szenved, zsibog a feje,nagyon rosszul van, pánikol ettől a vírus helyzettől, egész nap ideges hogy nem mozdulhat ki , nem találja otthon a helyét, kínlódik de nem akarja felfogni hogy ez veszélyes most neki. Orvost felhivva nem foglalkoznak vele , mert mivan ha korona vírusos. Szomszédbácsija infarkust kapott és nem foglalkoztak vele az orvosok , nem nyultak hozzá mert mivan ha vírusos, ez miatt fél mama mert mivan ha ugysem foglalkoznak vele. Magánúton megnem engedi hogy intézzük neki merthogy nincs most annyi keretünk rá és az sokba kerül, pedig ez nem igy működik.

Ti mit tennétek?


2020. ápr. 1. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha vérnyomáscsökkentőt szedne? Igaz, azt be kell állítani, de legalább megnyugodna. Az én nagymamám is fél, de azért a kertben eldolgozgat. Persze ehhez nem panel vagy bérház kell, nem tudom, hol laktok. Olvasson, ne nézze a Müller Ceciliát, főzzön, ha lát rendesen, kézimunkázhat. Majdcsak kibírjuk valahogy.
2020. ápr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vírus megelőzése és a pánik több embert fog megölni, mint a korona bármilyen kontroll nélkül.


Egyenként ne hagyd neki, hogy TV-t nézzen, max M1, de ilyen RTL, ATV, ilyeneket ne.


Plusz olvasd el neki ezt a cikket: [link]


És hagyjátok neki, hogy kimenjen a friss levegőre, amíg nem kerül szoros kontaktusba senkivel, addig nem is fog megfertőződni.

2020. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami nyugtató kellene a nagymamádnak.
2020. ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakik.

Egyik szemére sajnos már nem lát, hallása is nagyon gyenge.

Egész nap kint van, korához képest még mindig olyan dolgokat csinál amiket már nem kellene. Fát hasogat, állandóan a kert jár az eszébe hogy felkellene az egészet ásni meg kapálni, padlásra járkál, redőnyöket takarít létrával és ezeket most kezdte el ahogy bejött ez a kijárási korlátozásos dolog. Megmondtuk neki ha megoldható maradjon otthon, mi viszünk mindent, de alig akarja betartani :(

2020. ápr. 1. 23:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Napi 2x szed Xanaxot a vérnyomása miatt, néha csak felet, néha egészet :(
2020. ápr. 1. 23:57
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szomszédbácsija infarkust kapott és nem foglalkoztak vele az orvosok , nem nyultak hozzá mert mivan ha vírusos"


Na ezt pld. nehezen hiszem el, aki infarktust kap az nagyon rosszul van, mentőt kell hozzá hívni és a mentők igenis kimennek ilyen esetben. Hozzám is kijöttek múlt csütörtökön, amikor nagyon rosszul voltam, negyed óra alatt kiértek és rendesen megvizsgáltak, még EKG-t is csináltak.

2020. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!