Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szeretném, bejöhet velem...

Ha szeretném, bejöhet velem szülő a háziorvoshoz? 21/L

Figyelt kérdés
Egyedül nem merek orvoshoz menni, ezért fontos lenne, hogy anyukám is bejöhessen velem.
2020. júl. 5. 15:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egészségügyi dolgozó ismerősöd egy háziorvosnál dolgozik, ne hozzá menj, akkor nem látja, mikor mész orvoshoz és kész. Egyszerűen elképzelhetetlen számomra, hogy egyesével kibeszélik a betegeket a háziorvosok és az egészségügyi dolgozók. Ha ilyen megtörténik, azonnali etikai vizsgálatot kell kérni az Orvosi Kamaránál. Ilyenért azonnal visszavonják a működési engedélyét.


Te viszont az ismerős és megbízható fogorvoshoz sem mersz elmenni egyedül 21 évesen, csak valamelyik szülőddel. Gondold egy kicsit át, hogy ezt Te mennyire tartod normálisnak. Így viselkednek a barátaid, évfolyamtársaid, kollégáid is?


Egyébként a kísérőt a beteg kérésére beengedik az orvoshoz, feltéve, ha nem zavarja a vizsgálatot (pl. nem akar helyetted beszélni arról, hogy milyen tüneteid vannak vagy milyen gyógyszert írjon az orvos)

2020. júl. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az egészségügyi dolgozó ismerősöm akkor is tudta, hogy mikor és mivel, miért mentem orvoshoz, amikor még csak nem is abba a városrészbe és rendelőbe jártam, ahol ő dolgozott... Nyilván nem beszélnek ki egyesével mindent, de ismerősöket, rokonokat és a városban "ismert" embereket ki szokták beszélni egymás között. Sokakkal jóban is van, találkoznak, beszélgetnek, szoktak együtt dolgozni, ügyelnek stb., így mindig tud mindent. Értelemszerűen nem fogok direkt az ő orvosához menni, de nem ezen múlik.

Szerintem nincsen vele gond, hogy elkísérnek én ezt nem tartom problémának. Fogalmam sincsen, hogy ki kivel vagy hogyan jár orvoshoz és nem is érdekel, szerintem ez mindenkinek a saját döntése. Családon belül nem ritka, nem én vagyok az egyedüli, akit szoktak kísérgetni (pl. olyan is volt már, hogy én mentem el az egyik szülőmmel, de mindenféle variáció előfordult már). Engem az sem érdekel, hogy ki mit gondol erről, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a kérésemre beengedik-e vagy sem. Köszönöm!

2020. júl. 5. 17:47
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Bemehet veled, bár nem értem, hogy a háziorvosnál mi történhetne, ami miatt nem mersz elmenni, legfeljebb megnézi a torkodat, tüdődet, szívedet, és a vérnyomásod. Ha konkrét panaszod van, akkor ad egy beutalót, vagy javaslatot tesz, mert van ahova beutaló sem kell. Nem tudok elképzelni olyan problémát, ami a háziorvosnál kellemetlen lenne, valóban inkább pszichológust kellene keresned.
2020. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Hát nekem elég sok negatív élményem van, köszönöm. Nem merek egyedül orvoshoz járni, de a háziorvos külön frusztrál a rokonom miatt, mert egyszerűen nem jó dolog visszahallani a személyes problémáidat olyan emberektől, akiknek egyszerűen semmi közük nincsen hozzá. Szerintem emiatt nem szorulok sem pszichológus, sem pszichiáter segítségére. A világon semmi bajom nincsen, csupán arról van szó, hogy egyedül nem megyek orvoshoz és szükségem van valaki (aki 90%-ban anyukám szokott lenni) jelenlétére, mert az megnyugtat. Ennyi.
2020. júl. 5. 19:52
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
Jó életképtelen vagy.
2020. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kösz! Jó, hogy ezt így meg tudod állapítani... ja nem.
2020. júl. 5. 20:52
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszahallod a rendelőben történteket mástól, akkor a betegjogi képviselônél lehet panaszt tenni
2020. júl. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!