Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be szoktad adatni magadnak az...

Be szoktad adatni magadnak az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

2020. szept. 12. 05:23
A kérdező szavazást indított:
Igen, és most is be fogom adatni.
Igen, de most nem fogom beadatni.
Néha.
Nem, de most be fogom adatni.
Nem, és most sem fogom beadatni.
133 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%

Magasan hiszek az egészséges étkezésben. Most, hogy még Covid is van és maszk, még a külsöségektöl is kicsit védve érzem magam.

Nem gyógyszerezem soha magamat semmivel és semmi ellen.

2020. szept. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes lenne.

Viszont 2-3 éve történt, hogy egy idős házaspár ismerős beoltatta magát és 3 hétig elég betegek lettek utána.

Kérdés, hogy miért?

De az is lehet, hogy csak egy elszigetelt eset volt a többi közül.

2020. szept. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Bármitől lehetett: túl későn adatták be, ezért még nem hatott a védőoltás, amikor utolérte őket az influenza - vagy valami teljesen más vírustól (vagy mástól) is lehetett.
2020. szept. 12. 09:38
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Kicsivel több, mint tíz évvel ezelőtt a nagypapám beadatta magának a védőoltást. Két héttel az oltás után tüdőgyulladást kapott, amiből nagyon nehezen tudott felgyógyulni. Alighogy elmúlt, már jött is a következő megbetegedés. Ágynak esett, és olyan súlyos szövődményei lettek a betegségnek, hogy nem sokkal azután meg is halt. Valószínűleg, ha akkor nem adatja be magának az influenza elleni oltást, még mindig köztünk lehetne.

Na ezért nem adatja be magának a családom soha az ilyen oltásokat.

2020. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Én nem szoktam, a szüleim igen. Ők most is meg fogják kapni. Én még nem döntöttem; lehetséges, hogy az idén kivételesen én is kérni fogom, de nem biztos.
2020. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%
Nem adatom be most se és soha.
2020. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Metionin ***** válasza:
93%
Általában nem, egyszer adattam be amikor tüdőgyulladásból gyógyultam fel épp és nem volt kedvem a legyengült immunrendszeremmel a koliban kitenni magam plusz egy influenzának.
2020. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Legalább 6 éve nem voltam influenzás, ezért nem látom értelmét.
2020. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Na igen. Viszont 100 éve nem volt hasonló járvány. És ha most elkapod bármelyiket a kettő közül, az legyengiti a szervezetedet, és akkor talál meg a másik...
2020. szept. 12. 19:16
 10/30 anonim ***** válasza:
87%
Jó kérdes. Enyhén szolva tű fobiam van, amire nem vagyok buszke, persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy oltásellenes lennek. Februarban volt egy 2 hetes influenzam, amit 2 het alatt kifekudtem. En nem gondolnam, hogy ez az a fajta betegseg, amely sulyosan karositana egy fiatal szervezetet. Szegeny nagypapam amikor elt egyszer besdatta az oltast, es eleg brutal mellekhatasa volt. Azota sem adatja be senki a csaladomban. Plusz ahogy irtam egy egeszseges fiatal szervezet 1-2 het alatt kifekszi. Meg a maszkhordas miatt sztem jobban vissza fog szorulni.
2020. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!