Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be szoktad adatni magadnak az...

Be szoktad adatni magadnak az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

2020. szept. 12. 05:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Soha nem voltam influenzás ezért nem látom értelmét. Én nem félek a védőoltásoktól, sőt oltáspárti vagyok, de erre nekem személy szerint nincs szükségem.
2020. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%
11-es: mondjuk sose lehet tudni. En sem emlekszem, hogy az elmult 10 evben elkaptam volna, most telen meg megis. Viszont nekem a sajat haziorvosom mondta, hogy az influenza a fiatalabbakat jobban ledonti, szuleim pl egyaltalan nem kaptak el. Viszont szerintem pont emiatt, hogy par nap alatt ki lehet fekudni, nem szukseges ellene oltas. Persze aki tart a szovodmenyektol, adassa be.
2020. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem adatom be, de az is igaz, hogy nekem be sem adná a körzeti, mert szklerózisom van. Ez ugye autoimmun betegség. De amíg nem volt ez a betegségem, akkor sem adattam be magamnak, és influenzám sem volt.
2020. szept. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%

Tavaly telen epp elgondolkodtunk, hogy beoltatjuk az egy haztartasban elo csaladtagjaink, hogy vedjunk egyet, aki a leginkabb fogekony lehetett volna.De elkestunk vele mert addig gondolkodtunk vajon jo vagy nem jo, es vegul mindenkinek lett valami teli korsaga es korhazban is dekkolhattunk 3 hetet.

Persze most ugyanez lesz a dilemma, kerdes tudunk e hamarabb donteni.

Nagyapamat 80 folott minden evben beoltatjuk, nem tapasztaltunk se mellekhatast, es szerencsere elkerulte eddig az influenza is, pedig kozossegben, idosek hazaban van.

2020. szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%
Én nem szoktam, de most tervezem, hogy beadatom. Ugyanis idén lehetőleg semmivel sem szeretnék kórházba kerülni, például influenzaszövődményekkel sem. Ezt pedig a legbiztosabban oltással lehet megelőzni. Ha pechem van, akkor persze az oltás miatt is kórházba kerülhetek, de ennek még mindig kisebb a valószínűsége. Eddig soha semmi bajom nem lett egy oltástól sem.
2020. szept. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem szoktam, legutóbb a H1N1 oltással együtt adattam be. Most újra be fogom adatni, mert szükség esetén a differenciáldiagnózis miatt jól jöhet ha elkapnám a koronavírust.
2020. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
61%
A szüleim minden évben beadatják minden évben hulla betegek lesznek tőle és utána is egész tavaszig ahogy meggyógyulnak jön a következő. Nagynéném is már estére lázas volt az oltás után és az egyik kollégamat pedig elvitte a mentő az influenza oltásnak köszönhetően. Nagypapámnak soha semmi panaszt nem okozott. De valahogy több a megatív példa amit látok. Én nem adattam be soha évek óta nem voltam beteg. Idén sem fogom mert amúgy sem megyek a járvány miatt sehova plusz a maszk is védelmet ad idén és a kollégak sem fognak bejönni taknyosan. Nem akarok lázas lenni 1 napig sem.
2020. szept. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
14%
#17 Ez nagyon hihető, hogy minden évben beadatják úgy, hogy minden évben betegek lesznek tőle... :XD
2020. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó: bár eléggé leértékeltek, nálunk hasonlóak voltak a tapasztalatok. Én nem vagyok oltásellenes, sőt kifejezetten támogatom azokat az oltásokat, amiknek van értelme. De az influenzaoltás esetén én is ezt látom, hogy mindenki megbetegszik, belázasodik az oltástól. Szerencsére már nincsenek idősebb családtagjaim, aki miatt beadatnám. De csak is miattuk, mert én 2 hét alatt kihordom.
2020. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
69%
18 hihető vagy nem ez van. Minden évben elmondom nekik hogy minek ha úgyis ez lesz de megmagyarázzák hogy az nem olyan súlyos mintha elkapnák. No comment. Egyébkén meg elég illetlen dolog meghazuttolni a masikat. Idén is beadatják. Úgy hogy nyugsíjasként otthon ülnek a vírus miatt és heti egyszer mennek ki a lakásból bevásárárolni kb szkafanderben. :D Nincs is hol elkapniuk.
2020. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!