Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénzt nem lehet adni, de...

Hálapénzt nem lehet adni, de ajándék is annak minősül?

Figyelt kérdés
Adhatok-e ajándékot az orvosnak, ha elégedett voltam vele?

2021. jan. 14. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Van erre valami szabály, hogy mekkora értékhatárig lehet ajándékot adni.
2021. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Elméletileg igen, de az ajándék értéke nem lehet több kb 8000 ft-nál (a minimálbér 5%-a talán, vagy valahogy így maximalizálták)
2021. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Semmit sem lehet adni elvileg,ráadásul aki adja az is bűncselekmény.
2021. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Na, megnéztem neked, mert jófej vagyok. Kéthavonta egyszer lehet adni ajándékot, amelynek értéke nem lehet magasabb, mint a mindenkori minimálbér 5 százaléka.
2021. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, ezt nem tudtam.
2021. jan. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezőnek írtam, mindegy. :)
2021. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van egy felső határ, nem tudom pontosan, a minimálbérhez van köze, annak talán valahány százaléka, olyan 8ezer forint körül mozog. De nem is gondolnám, hogy ennél többet feltétlen adni kéne, ha fiatal az orvos, akkor eleve nem is akarná, hogy pénzt dugdoss a zsebébe, ez inkább a szocializmusban kitermelt orvosok elvárása volt, és örvendetes, hogy végre eljutottunk odáig, hogy felmerült a hálapénz kérdése, mint problémakör, noha több, mint 30 évet kellett rá várni, hiszen a rendszerváltozással ennek is jönnie kellett volna. Egy jó minőségű ital, vagy finom csokoládé, csokor virág - ilyesmivel nem lehet mellélőni. Esetleg érdemes utánakérdezni, mit szeret az orvos. Ennél többet semmiképpen sem, hiszen sok csecsebecsét kapnak így is, amit nem tudnak hova tenni, mindenképpen olyasmit célszerű, amit elfogyaszthat az ember, ha éppenséggel nem is szereti véletlenül, tovább lehet adni vkinek, aki viszont igen.
2021. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. És azt honnan tudja az orvos, hogy az ajándék 8000 Ft. alatt van-e? Lehet, hogy én egy eredetileg 8e-s bort veszek neki, de akcióban 6e-ért és nyilván nem mellékelem a blokkot, mert ajándék. Vagy veszek egy olcsó bort és mellé egy drágább csokit, szerintem ezt még megtippelni is nehéz, hogy átlépi-e a határt. Értem a törvényhozók szándékát, de ha nincs meg a blokk, akkor szerintem nem bizonyítható, hogy mennyi az ajándék értéke. Nem igazán értem hogyan gondolják ezt betartatni.


Félreértés elkerülése végett nem szokásom ajándékozni az orvosoknak, de érdekesnek tartom a témát.

2021. jan. 14. 16:50
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, adhatsz, mint látod, ebben az értékhatárban.
2021. jan. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Egy üveg bor meg egy csoki belefér az elfogadható kategóriába. Ha valami ritka, régi bort adsz (értek hozzá), ami ránézésre is több tízezres nagyságrend vagy egy tv-t, az már nem.
2021. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!