Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Járóbeteg szakrendelésen...

Járóbeteg szakrendelésen dolgozik valaki (pl.asszisztensként)? Konkrétan: az EESZT rendszert használva milyen információhoz fér hozzá a szakorvos/asszisztens?

Figyelt kérdés

Láthatja-e egy bőrgyógyász szakorvos, hogy a szemész szakorvos mit rögzített a rendszerben a közelmúltban?

Tudom, vannak kategóriák, amik láthatóságáról önrendelkezhetem: pl. pszichiátria, TBC, addiktológia stb. De e kategóriákon kívülre eső szakterületek esetében minden információ nyilvános akármely szakorvos számára? Vagy a bőrgyógyásznak csak a bőrgyógyászattal kapcsolatos betegéletutam jelenik meg s egyéb (pl. szemészettel kapcs diagnózisok) nem?



2021. febr. 12. 00:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egészségügyi dolgozó, de igen, látja. Ebben azért vagyok ilyen biztos, mivel most voltam nemrég reumatológián, és a doktornő a rendszerben nézte meg nemcsak a korábbi röntgen eredményemet, de még azt a felvételt is látta, amit én nem.

Mondjuk ugyanahhoz az eü intézményhez tartozik.

Mindenesetre a háziorvosom is látja az összes eredményemet.

2021. febr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehát:

Ha meg szeretné nézni a szakorvos, milyen problémákkal kezeltek eddig az adott szakterületen + milyen gyógyszereket kaptam rá; akkor emellé kihozza neki az összes többi MÁS szakterülethez kapcsolódó diagnózist+kezelést is?


(legérzékenyebb szakterületek esetéről tudom, hogy az érékeny adatokat nem láthatja akármely orvos + be is állíthatja ezt a beteg külön)

Na de a nem-érzékeny adatokkal mi van? mint pl. bőrgyógyászat, szemészet, kardiológia, fül-orr gégészet stb). Ezen területekre nincs önrendelkezési lehetőség!!

2021. febr. 12. 00:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Eszerint a cikk szerint le tudod tiltani elvileg:


[link]

2021. febr. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A betegeknek érdeke, hogy lássa mindegyik orvos a teljes kórtörténetét, hiszen sokszor a fél diagnózis benne van egy anamnézisben. A titoktartás természetesen ebben az esetben is vonatkozik mindenkire.
2021. febr. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Láthatja. Amikor te egy rendelésre mész, akkor önként hozzájárulsz ahhoz, hogy a problémáddal összefüggő dokumentációkat megismerje. Ha ugyanazon helyre mész, csak más rendelésre, akkor a számítógépben is mindent lát, nem kell hozzá EESZT, persze ez is jogosultság kérdése.
2021. febr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Külön tudsz arról rendelkezni, hogy ki lát mit. Ha nem rendelkezel, akkor mindegyik orvos számára hozzáférhető minden adat. A pszichiátriai leletek kivételt képeznek, mert annak az alapértelmezett beállítása szerint, ha jól emlékszem, rejtett más orvos elől.
2021. febr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, aki tud valamit még, ne tartsa magában. Na épp ez az, kedves utolsó, hogy vannak ezek a kategóriák, tegnap elbíbelődtem ennek böngészésével. Az önrendelkezés fül alatt azonban akármelyik fokozatot (jelenleg alapértelmezésen van) választom ki, csakis és kizárólag ezekkel a kategóriákkal végezhetek műveleteket! És nem tudok "új kategória"-t hozzáadni, pl.szemészetet, mert nincs ilyen lehetőség.


Az utolsó a "mindent letiltásos" fokozat, vagyis akkor viszont minden egészségügyi infót eltitkolnék. Kérdésem a következő: ha beállítom a "mindent letiltásos" kategóriát, akkor pl. a fül-orr-gégész szakorvos ettől függetlenül továbbra is látja, hogy Ő engem mivel kezelt eddig az elmúlt időkben, mik voltak a korábbi diagnózisaim, kezelések a saját szakterületéhez kapcsolódóan? (nem érzékeny adat) Vagy akkor már a saját szakterületén felállított korábbi diagnózisaim számára sem láthatók?


Amúgy fura, mert nekem teljesen az jön le, hogy a "mindent letiltás" is csak a felsorolt érzékeny kategóriákra vonatkozik, de arra mindenhogy kiterjedően, nem csak "alapszinten". Viszont a többi nem érzékeny adat még mindig ott lóg a levegőben akkor... Egyszerűen nem értem.

2021. febr. 12. 17:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha mindent letiltasz, akkor gyakorlatilag nem engeded meg, hogy feltöltsék a rendszerbe, tehát te magad sem tudod megnézni az eredményeidet.
2021. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#8 A rendszebe ugyanúgy kötelezően feltöltik majd csak ő fogja látni nem mindenki..
2021. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!