Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki visszautasított valamilyen...

Aki visszautasított valamilyen vakcinát az azóta kapott már másmilyet?

Figyelt kérdés

Ma hívtak, hogy Astrával oltanának, de a vérrögösédés rizikója miatt visszautasítottam. Most utólag már picit azért bánom.

Aki utasított már vissza oltást azt utána mikor hívták legközelebb?



2021. ápr. 7. 15:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Oké köszi. Akkor várok, lehet hogy nekem sem kell sokat.
2021. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Szerintem szokásaiktól eltérően most talán tudja tartani a fidesz az ígéreteit és április végére majdnem mindenki megkapja az első dózist, vakcina dömping lesz a hónapban.
2021. ápr. 8. 00:41
 13/25 anonim ***** válasza:
Március 8-án hívtak kínai vakcinára, amit nem kértem. Azt mondták Pfizer-t csak krónikus betegnek adnak, nekem kezelt magasvérnyomásom van, de az nem számít annak. AstraZeneca-t meg csak 60 éven alulinak, én akkor 60 éves voltam. Azóta nem kerestek, de 20-án elkaptam a fertőzést, azóta már nagyjából lement (eléggé köhögök még). Most nem tudom, mikor fognak oltani, úgy vettem észre, ha valakinek enyhe tünetei vannak, azzal gyakorlatilag nem foglalkoznak (háziorvos, ÁNTSZ) csak olyan szinten, hogy maradj otthon 10 napig és hívj mentőt, ha rosszul vagy.
2021. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
#13 ha elkaptad a koronavírust, akkor utána legalább 3 hónapot kell várni az oltással! Viszont elég lesz egy adag.
2021. ápr. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
14: Ezt cáfolnám első kézből. Egyik ismerősömet jövő hétre hívták be szintén úgy, hogy nincs egy hónapja, hogy kijött a covidból. Annyi, hogy bevitték a rendszerbe, hogy elkapta korábban már, de ugyanúgy megkapja és ugyanúgy két adagot kap.
2021. ápr. 8. 18:03
 16/25 anonim válasza:
100%

Az nem jelent semmit, hogy behívták. A mi háziorvosunk is behívta a szüleimet, mindketten év elején estek át a COVID-on, a rendszerben is bent voltak. Amikor jelezték, a doki megköszönte, hogy szóltak, és mondta, hogy igen, akkor még nem telt el elegendő idő, még nem kaphatnak oltást.

Nem néznek semmit, voltál-e beteg, van-e alapbetegséged, mit kaphatnál, csak hívják az embereket be sorban... Az embernek magának kell észnél lennie.

2021. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Az illető már volt a háziorvosánál, kitöltötték a nyilatkozatot, ott bepipálta, hogy átesett a fertőzésen, majd ezt követően regisztrálták be az oltópontra ahova kedden megy, időpontra. Nem hiszem, hogy elküldené a doki, ha nem kaphatná meg. De kedden kiderül, majd megírom, hogy mi volt.
2021. ápr. 8. 22:01
 18/25 anonim ***** válasza:
Szia! Ma hívott a háziorvosom hogy megkaphatom vasárnap az Astrat. Mondtam hogy nem kérem. Erre azt valaszolta hogy holnap akkor megkaphatom az orosz vakcinát! Úgyhogy holnap oltanak
2021. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
UPDATE: a korábban említett ismerősöm, aki volt covidos, normál államilag finanszírozott PCR teszttel, regisztrálva megkapta az első oltást ma (Sputnik V) és a következő időpontot a második dózisra. SZóval városi legendák részemről lerombolva, aki elkapta, az is 2 dózist kap. Szerintem sokan csak félreértelmezték Merkely nyilatkozatait aki azt mondta, hogy elég lenne egy adag is. Ez csak az ő véleménye, de nem hivatalos protokoll.
2021. ápr. 13. 17:42
 20/25 A kérdező kommentje:
+ infó: februárban volt covidos, tehát nem régen.
2021. ápr. 13. 17:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!