Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pénteken kaptam meg a szputnyi...

Fenor kérdése:

Pénteken kaptam meg a szputnyik 2. oltását. Szombat hajnal óta szédülök. Volt másnál is ennyire elhúzódó szédülés? Tudtatok ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés
Szombaton az első 6 óra volt a legdurvább, ami után úgy tűnt lassú de folyamatos a javulás. Még mindig nem múlt el és mintha lassúlna a javulás. Az orvos egyelőre B6 vitamint ajánlott. Az elsőt egy álmatlan éjszakával megúsztam, most kezdek aggódni.

2021. máj. 4. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Erre A szemétre nincs garancia! Ha felfordulsz az sem fog majd senkit érdekelni mert alá írtad a papírt és azzon rajta van hogy felelősséget nem vállal sem az állam sem azza nagy okos aki ki találta
2021. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Unokatesómnál, napokig, az első után. Orvos lett a vége, ideggyógyász azt hiszem, aki azt mondta neki, a helyében meggondolná, hogy beadassa-e a másodikat. Még nem döntött. Tesómat (az anyját) egész este rázta hideg, nekem meg a sógornak semmi bajunk nem volt.
2021. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 én nem emlékszem ilyen papírra. Csak olyan volt, ahol kérdések voltak esetleges betegségekről.
2021. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Milyen papír ez? Semmi hasonlót nem kellett aláírnom szputnyik előtt...

2021. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 már több helyen is olvastam itt gyakorin, hogy aláíratnak ilyen papírt és ettől tartanak egyesek, hát én nem írtam alá semmi ilyesmit meg szerintem senki más sem🤣
2021. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Én is mindenhol látom, mindig rákérdezek, de egyszer se válaszoltak eddig, hogy honnan szedik...

2021. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem sem kellett ilyen papírt aláírni.
2021. máj. 4. 18:23
 8/8 anonim ***** válasza:

A környezetemben úgy alakult hogy sokan, köztük én is a szputnyikot kaptam. Egyik embernél sem volt szédülés,viszont fejfájás- enyhe láz párnál igen, bár nálam az sem volt.

A papír ami offként jött fel, azt pedig mindenkinek kapnia kellene, függetlenül az oltás típusától, hiszen ez hivatalosan még nem egy kötelező oltás. A saját felelősségedre adod be magadnak (tudom hogy külső kényszer is létezik a beadásra pl.: munkahely), ezért is kellene a papír, hogy ezt tudomásul veszed. Két papírt kell minimum kapnod, az egyik ez a tájékoztató, amit aláírsz, és visszaadod. A másik egy igazolás, hogy beadták. Ha kórházban csinálod akkor egyfajta ambuláns lapot is kapsz, amin rajta a második oltás tervezet időpontja.

2021. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!