Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Május 13-tól védettségi...

Május 13-tól védettségi igazolványhoz kötött az orvosi ellátások igénybevétele, akinek ilyen nincs, annak 48 óránál nem régebbi pcr-tesztre van szüksége, a műtét előtt pedig még egy antigéngyorstesztre is. ?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 13:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Minekünk, betegeknek nem kéne ezt előírnunk az eü személyzetre...?
2021. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ezek fekvőbeteg ellátásra értendők, ahogy nézem, ha be kell feküdni egy műtétre/rehabra. Ha pl. te el akarsz menni egy szakdokihoz vagy fogat húzatni, akkor oda nem kell semmi. Megtévesztő kicsit valóban. Gondolom azért kell a kórházba, hogy oltatlanok ne fertőzzék meg a többieket meg az amúgy is foghíjas személyzetet ne vágják hetekre karanténba.
2021. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek, pedig ez a valóság, nem csalás, nem ámítás, mint a 15%-on megvehető Budavári műemléklakás szegény ott lakóknak, mindenki másnak ott az OTP 20 millió, 20 évre :D

[link]

2021. máj. 13. 08:18
 14/25 anonim ***** válasza:
51%

Megfordítom a kérdést:

Szívbeteg vagy, már több, mint egy éve vársz műtétre. Örülnél, ha műtét után, legyengült immunrendszerrel olyanokkal lennél egy szobában, akiknek se oltás, se korábbi fertőzés miatt nincs védettségük, és nem is tesztelik őket?

2021. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A teszt Ausztriában ingyenes, igen azt elvárnám, hogy ha még nem oltottak be, akkor ne nekem kelljen vennem méregrdágán.


HAVONTA ÖT INGYENES TESZT MINDEN OSZTRÁK ÁLLAMPOLGÁRNAK – VAGY AUSZTRIÁBAN BEJELENTETT LAKCÍMMEL RENDELKEZŐ AKÁR KÜLFÖLDINEK IS – ALANYI JOGON JÁR.

[link]

2021. máj. 13. 08:46
 16/25 anonim ***** válasza:
46%
#15: Azoknak, akik egészségügyi okból nem olthatók, ingyenes a teszt. Kb csak annak kell fizetni, aki nem akarja beoltatni magát. A lehetőség adott mindenkinek.
2021. máj. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Én be szeretném, de nem kapom azt az oltóanyagot, azt meg hadd döntsem el, hogy mit fecskendeznek belém, ennyi jogom már legyen, ha már az oltást kábé kötelezővé teszik.
2021. máj. 13. 09:02
 18/25 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem azért nem eboláról van szó, ott igen, ha 80-90% halálozás lenne, nyomhatnának be akármit, de azért itt nem erről van szó, még olyan ismerősöm is felgyógyult, aki trombózist kapott (pedig mint kiderült nem kapott vérhigítót amíg otthon feküdt, volt kint nála mentő, háziorvos volt olyan kedves nem felírni neki, amikor már a csapból is az folyt, hogy kell, azért kapott trombózist, a jó magyar egészségügy).

Ausztriában pedig elmondanám, hogy mindenkinek ingyenes az 5 db teszt havonta, nem kérdezik meg, hogy Ursula mondja kedves, maga fog oltatni mindenképpen vagy betegség miatt nem oltathat?

2021. máj. 13. 09:06
 19/25 anonim ***** válasza:
46%

Persze, van hozzá jogod. Csak akkor azzal is számolj, ha tervezett műtéted van, fizetned kell. Ez a válogatás ára.

Mondjuk mától lehet Pfizerre is időpontot foglalni azoknak, akik március előtt regisztráltak. Nekem is azt ajánlotta a doki először, vagy a Modernát. Én se jutottam hozzá, aztán lett lehetőség AstraZenecára időpontot foglalni, megkérdeztem a kezelőorvosomat, azt mondta, mehet (kb majdnem mindenkinek mehet), így beadattam.

Sokra megyek vele, ha várok, közben meg elkapom....

2021. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Értem, mivel szeretnék gyereket 1 éven belül nekem nem ajánlották az Astra-t, azt mondták azt inkább ne, erről ennyit, bocs, ha ilyen problémás vagyok és nem mindegy mivel oltanak.
2021. máj. 13. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!