Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Május 13-tól védettségi...

Május 13-tól védettségi igazolványhoz kötött az orvosi ellátások igénybevétele, akinek ilyen nincs, annak 48 óránál nem régebbi pcr-tesztre van szüksége, a műtét előtt pedig még egy antigéngyorstesztre is. ?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 13:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
46%
#20: Miért, mi van benne, ami miatt egy évig nem ajánlott gyereket vállalni? Mármint mi olyan van benne, amiről a fejlesztők, gyártók, és az orvosok nem tudnak? Ugyanis sehol nem szerepel ellenjavallatként.
2021. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Ha teherbe esnék csak Pfizer-t, Moderna-t kaphatok, tehát ha most kapok egy kínait/vektorost és teherbe esek akkor mi lesz? Még nincs konkrét tanulmány a keresztezésekről. Köszi, de ne dönts helyettem.
2021. máj. 13. 09:55
 23/25 A kérdező kommentje:
Ja és ezt az orvosok se tudják megmondani, hogy ilyen esetben mit lehetne csinálni, mert terhesen nem olthatnak második oltással Pfizerrel, ha előtte vektoros volt, Magyarországon ez még nem engedélyezett, hogy összevissza oltogassanak.
2021. máj. 13. 10:03
 24/25 anonim ***** válasza:

Akkor megsúgom, Pfizer után sem ajánlott két hónapig teherbe esni, az oltás csak a második trimeszterben ajánlott.

Ez a két hónap mindegyik oltásra igaz egyébként. Az egy év még egyikre sem.

Természetesen nem akarok helyetted dönteni. Csak akkor ne hisztizz azon, hogy az állam nem akarja fizetni a tesztelésedet.

2021. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Külföldön nem kell várni, olvastam véleményeket, lombikosoknak pl. a Pfizer-t ajánlják és nem kell várni utána két hónapot a kezeléssel, csak nálunk mondják a két hónapot a biztonság kedvéért inkább. De amúgy gondold át, teherbe esel Astra, utána mész dokihoz, megmondja, hogy ezzel nem oltanak, akkor tök felesleges volt az Astra oltás, mert akkor várhatnák szülés után, hogy beoltsanak Pfizerrel előszörre (főleg azt fel se venném, vérrög miatt én vagyok a fő veszélyeztetett korosztály).


Értsd már meg, hogy keresztoltások jelenleg nincsenek, ha be vagyok oltva Astra-val jelenleg nem mernek rádoltani Pfizerrel másodikra, nem tudják mit okoz.

2021. máj. 13. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!