Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen kivizsgálásra érdemes...

Milyen kivizsgálásra érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni, mert nem tudom merre induljak el a problémámmal.

A tüneteim:

Kb. Két éve sűrűn van hasmenésem. Ettem valamit és máris mehettem mosdóba. Előtte fáj a hasam. Addig fáj a hasam, amíg nem megyék Wc-re. Mostanában jobb a helyzet, szerintem a stresszel is összefügg, mert régebben többet szenvedtem, és akkor elég sokat is stresszeltem.

Mostanában is előfordul, hogy megy a hasam, havi pár alkalommal. Viszont a széklet mindig lágy.

Szerintem mar pszichésen is kihat, mert ha indulok valahová, vagy érkezés előtt elkezd fájni a hasam és félek, hogy nem jutok mosdóba.

Gondoltam már valami ételintoleranciára, de nem tudom összefüggésbe hozni semmivel. (Kiskoromban utáltam a tejtermékeket, de fogyasztottam mindig)

A háziorvosom nem túl segítőkész, csak kaptam beutalót gasztroenterológiára, időpont október végére lett... Előtte voltam vérvételen, magas koleszterinszint az eredmény. Utóbbi 2-3 évben hiztam 15-20 kilót.

Milyen kivizsgálásra érdemes elmennem? Magánorvosra nem nagyon van pénzem, de ha már el tudnék indulni valamerre, már is segítség lenne. Köszönöm.

21/L



2021. jún. 23. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ez gasztroenterológiai terület, de oda már kaptál beutalót. Esetleg még enodrinológushoz elmehetsz, mivel a magas koleszterin szintet pajzsmirigy alulműködés is okozhatja.

Milyen életmódot folytatsz? A magas koleszterin leggyakoribb oka - az örökletes tényezőkön túl - a kevés mozgás és a túl magas kalóriabevitel.

2021. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs hasfájás, véres széklet? Reflux? Amikor wc-zel, van folyadék rajta?
2021. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

tej-, husmentes etrend.

vegán étrend (sok rost, zöldség, gyümölcs, víz), lehetőleg kevés fuszerrel.

a műkajákat, cukros uditoitalokat teljesen el kell felejteni (energiaital, kávé, kóla, csipsz, stb)

Cukrot, lisztet is probald kerülni.


Aztán nézd meg hogyan javul. 1-2 hét múlva

2021. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Több, mint fél éve figyelek nagyjából a kalóriabevitelre. Többnyire teljes kiőrlésű termékeket eszem. Igaz, a mozgás lehetne több. #1


Hasfájás szokott lenni, elmúlik egyből a székelés után. Vért nagyon ritkán, de már előfordult, hogy láttam a Wc papíron. Folyadék? A széklet mindig lágy, néha folyékony. Talán nyákos is.#2


Húsmentes étrend sajna nem menne szerintem. A többit kerülöm. Húsból sem szoktam sokat enni, amióta magamnak főzök. Drága és időigényes. #3

2021. jún. 23. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyen tüntettel gasztroenterológiahoz kellene menned.
2021. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!