Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitol van ennyi fiatalnal...

Mitol van ennyi fiatalnal agyverzes?

Figyelt kérdés

Tobbszor olvastam mostanaban, hogy 25-30 koruli fiatalok meghaltak agyverzes miatt.

Mi noveli ennek a kockazatat? Esetleg lehet a vakcina? Vagy a Covid?

En 22 vagyok es mar lassan kezdek aggodni hogy nehogy en is agyverzest kapjak egyszer, foleg ugy hogy eleg hipochonder vagyok mostansag, sot ugytudom edesanyamnak volt mar huszoneves koraban. Mennyi az eselye hogy nekem is lehet?



2021. nov. 3. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Cigaretta, koleszterindús táplálkozás stb. A covidnak es az oltásnak ennek mégis mi köze?
2021. nov. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, en miota atestem pl nem tudom szaz szazalekra mondani de nagyon fejfajos vagyok, a vernyomasom is ingadozott amire irtak fel gyogyszert. De a fejem sokszor nagyon elkezd fajni, mint most is.. mar konkretan azt varom mikor kapok agyverzest..
2021. nov. 3. 11:59
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont emiatt neztek nallam vernyomast ahol volt hogy felment 150/80 ig, viszont a napi atlag jo volt.. gyogyszerrel mennyi esely van hogy agyi er katasztrofat elkerulhetem?
2021. nov. 3. 12:00
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Egyeseknél belejátszhat az a rengeteg kóla meg energiaital, amiben azért rendesen van koffein.

A fejfájásnak meg rengeteg oka lehet és hogy kinek mi használ, azt mindenkinek saját magának kell kikísérleteznie. Mert pl. okozhatja a fejfájást magas vérnyomás éppúgy, mint alacsony vérnyomás. Ráadásul az ellen használt "szerek" dózisa is számít. Mert pl. a koffeinnek alacsonyabb dózisban van értágító hatása is, de a dózist ki kell kísérletezni. Sokszor már a szénsavas italok is képesek mérsékelni a fejfájást, mert a szén-dixidnak is van értágító hatása. Az acetil-szalicilsavat tartalmazó gyógyszerek (aszpirin, kalmopirin) már kis adagban is képesek hatékonyan működni a trombotikus folyamatoknál, nem véletlen, hogy idősebb embereknél a rendszeres napi-heti szedést javasolják.

2021. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

- Mozgásszegény életmód (amin a pandémiás lezárás, home office csak még tovább rontott)

- Egészségtelen étkezési szokások, elhízás, cukorbetegség

- Időjárási tényezők (nagy hőingás, amit a szervezet nehezen tolerál)

- Stressz (szerintem nem kell magyarázni)

2021. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Energiaitalok, partidrogok.
2021. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos hogy öröklődik a gén, de az egészséges eletmód fontos.

Fejfájás nyugodtan lehet nyaki vagy idegrendszeri, nem feltétlen keringési, de a vérnyomással biztos érdemes foglalkozni.. :)

2021. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én idén voltam trombózis szűrésen, hajlamot vizsgáltak. Nézesd meg te is, van -e.;)
2021. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!