Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek jó ötlet elmenni...

Szerintetek jó ötlet elmenni oltásra?

Figyelt kérdés
Nagy nehezen rávettem magam hogy beadassam, mivel a munkahelyemen kötelezik. Annyi rosszat lehet hallani az oltásokról, hogy ez halt bele, ennek lett szívinfarktusa , es a többi. Az ilyenek teljesen elijesztenek tőle, es szerintem sok mindenkit . En az első Pfizeremet fogom kapni, de nagyon nagyon félek. Szerintetek jól döntöttem, nyugtassatok meg kérlek. Aki pfizert kapott , mik voltak a tapasztalatai? 22/L

2021. nov. 10. 09:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
14%

#3! Én meg buta paraszt módon a saját szememnek és a józan észnek hiszek. A környezetemben majdnem minden pfizeres megjárta az orvosokat oltás után. Való igaz, hogy nem haltak bele (kivéve egy bácsi, de ő nem feltétlenül attól). De köszi, felerősödött alapbetegség se kell(allergiák), se, menstruációs zavarok, se magasvérnyomás, se gyulladások stb.) Tudom, semmi nem attól van, de kérdezd már meg légyszi, a férjedet, minden vérrögre rá van írva, hogy nem az oltástól, vagy csak simán azt mondják, mert végülis oltás előtt is léteztek vérrögök?

A 4.hullámban eddig csak oltottak fertőződtek meg.(Nehogy félreértsd, nem azt gondolom, hogy oltatlanul nem lehet.) Nos, pont annyira lettek betegek, mint előtte az azonos korú, állapotú ismerőseim oltatlanul. Annyit számít az oltás! A nagy semmit. Illetve a statisztikák nézegetésénél odáig valahogy sose juttok el, hogy egy 22 éves egészséges nőnek mekkora esélye van, hogy a covidtól komoly baja lenne? Normális ember mérlegel, és kockázatok az alapján dönt. Nem, rá pont nem a vírus veszélyesebb.

2021. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
63%

#11 "A 4.hullámban eddig csak oltottak fertőződtek meg."

Komolyan hogy lehet hogy ennyi embernek elment az esze?


Honnan a büdös f@szból van ez a kamu infó? Fél családom Eü -s. Csak kínai oltásos beteget láttak hónapok óta. Betegek 95% oltatlan, oltás tagadó konteóhívő. Na de legalább meghalnak. Most erre mit lehet mondani?


Huljon a férgese!


Nem az a gond ha nem oltatod magad, hanem hogy konkrétan tudod hogy hazudsz és azt hiszed ezzel megnyugtattad magad és minden okés lesz.


Mi baja lehet egy egészséges 22 éves nőnek? Hát ha konteókban hisz, akkor sok. Ha normálisan utána néz és az alapján dönt akkor az ő élete és azt éli. Jelenleg hamis információk birtokában hazugságokat terjesztve veszélyezteti mások életét, mert nem engeded a zajban hogy rendes valós tényeken alapuló tájékoztatáshoz jusson és ezért rossz döntést hoz.


Nyilván mindig minden oltás kamu volt, és azért vannak a kötelező oltások mind hogy megöljenek. Sőt az egész egészségügy meg orvostudomány arra van létrehozva hogy megöljék az embereket.

Néhány atombomba egyszerűbb, jóval olcsóbb, és nem utolsó sorban gyorsabb is.

2021. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
30%

#12! Bocs, kihagytam véletlenül egy kulcsszót! A KÖRNYEZETEMBEN eddig még csak oltottak fertőződtek meg.Nyilván nem az egész világon. Azt viszont odaírtam gyengébbek kedvéért, hogy ez nem azt jelenti, hogy oltatlan nem tud. VÉLETLEN! Érted? Azért van jelentősége, mert így oltatlan deltással nem tudom összehasonlítani, hogy ők, hogy viselik, mivel olyan ismerősöm nincs MÉG!

Hazudok? És szerinted miért tenném? Mondj már egy okot! Hol érdekel engem, hogy vadidegen ember oltat, vagy nem?

Mi baja lehet? Pl.cikluszavara nagy eséllyel. Ez pl.már bizonyított. Honnan tudod, hogy szeretne?

Az utolsó bekezdésed meg nettó kitaláció. Senki nem írta. Az, hogy te egy hozzászólást nem tudsz külön választani egy konteós oldal hozzászólásaitól, az a te szegénységi bizonyítványod.

#11

2021. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

13-as:

A kulcsszó persze, hogy a környezeted, de nem világos, hogy az mit jelent pontosan. van 2000 ismerősöd és abból tudod, hogy 100-nak volt Pfizerrel gondja?

Mert jelenleg a hivatalos statisztikában a komoly covidos tünetekkel rendelkezők 95%-a oltatlan. És ez hivatalos. Ez bejegyzett.

Míg a te környezeted nem lesz reprezentatív minta.

2021. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
19%

#14! De én hol állítottam, hogy reprezentatív minta? Nem, a 2000 ismerősömről nem tudom, hogy pfizeres-e. Akivel olyan közeli a kapcsolatom, hogy tudom, hogy valami komolyabb betegsége lett, ami eddig nem volt, arról azt is tudom, hogy oltott volt, azt is, hogy mivel. Egyelőre nincs túl sok covidos se a környezetemben, de akik vannak, azokról is tudom, hogy oltottak. Ezt a 2 dolgot állítottam, semmi mást.

Te viszont nem tudom, hol találtad azt a "hivatalos statisztikát", mert tudtommal a kormány többszöri kérésre se ad ki semmit az oltott és oltatlan arányról. De szívesen megnézem, ha megmutatod.(Amíg a "covid tüneteket mutató" oltatlanokat tesztelik, az oltottakat meg nem, nyilván az oltatlanok közül fognak kikerülni.)

2021. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
59%
sosem tudni kire hogy hat, mennyire gyengíti le, hova juttathatja. egyszerűbb adni egy esélyt a szervezetnek hogyha találkozik vele ne nulláról induljon. lehet átvészeli a legtöbb fiatal mint egy őszi náthát, de lehet pont te lennél az akit nagyon leverne a lábáról. az oltások hosszútávú hatásai nem ismertek, de a jelenlegi statisztikák igen, hogy a komolyabb tüneteket igenis képesek meggátolni. betegnek lenni pedig senki sem szeret, sem életveszélyes helyzetbe kerülni. szóval inkább hajlok arra amit az egészségügyisek hangoztatnak hogy van értelme, ha még olyan is kapja akin már átment és nem si tudott róla, vagy csak gyenge tüneteket produkálna alapból
2021. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
38%

Tessék, most kaptam a hírt, újabb oltott, tüneteket mutató covidosok. Rohadt sz.rul vannak. A egyetlen oltatlan 12 éven aluli viseli a legjobban(nyilván nem oltatlanságából, hanem korából adódóan). De, na! Maradjunk annyiban, hogy oltottan is ugyanúgy lehet durva, nincs különbség. Vagy ezek szerint az a tüneteket mutató 5% mind véletlenül pont az én ismerősöm?🤔 Tudom, tudom, oltás nélkül biztos sokkkkkkkal rosszabbul lennének, mert ezt mutatja a kristálygömb...Amúgy mielőtt azzal jönnétek, honnan tudnám, hogy mikor, mivel oltottak, legjobb barátnőmről és teljes családjáról van szó. Nyugodtan pontozzátok ezt is nullára, rohadtul nem érdekel.

#15

2021. nov. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
62%

Azért az számomra megdöbbentő, amikor egészségügyiseknek se hisznek az emberek. Amikor az egészségügyis azt mondja, hogy tessék elmenni, megnézni, önkénteskedni (igen, tudjuk, nem szabad), akkor felháborodik az illető.


Jó, ha a világ több országában megjelent kutatások eredményeinek nem hiszünk, akkor maradjunk az ismerősi körnél - ami a saját tapasztalatunk, cserében baromira nem reprezentatív.


Én tavasszal megkaptam a 2 kínait. Az egyik után 4, a másik után 2 napig volt érzékeny a vállam. Semmi más tünet, de tényleg semmi. Miután a második után 2.5 hónappal alig volt antitestem, amint lehetett, megkaptam a harmadikat is, Pfizer. A karomban az izomlázszerű fájdalom meglepően erős volt - ugyanakkor 2 napig. Utána a hónaljam fájt bizonyos mozdulatokra még 2-3 napig, talán még az immunválasz miatt. Ennyi. Fáradtság se volt, láz se, csak 37 fok, de annyit nálam máskor is lehet mérni, nem meglepő. Úgy néz ki, a menszeszem is rendben fog megjönni, nem ecsetelném a konkrét PMS tüneteket.

A munkahelyen 6-an vagyunk a csapatban, abból 5-en oltottak. Senkinek semmi baja, jellemzően a vektorvakcináktól voltak durvább oltási reakciók, NEM mellékhatások. Két másik csapat, akikkel tartjuk a kapcsolatot oltott, senkinek semmi. (A team manager-ünk alatt 3 csapat van és két oltatlan összesen.)

Járok esti egyetemre és úgy 4-5-en jóban vagyunk. Mineki oltott, senkinek semmi.

Családból 4-en tartjuk a kapcsolatot, oltottak vagyunk, senkinek semmi.

Szomszédaim oltottak, senkinek semmi.

Baráti köröm zöme oltott, egy menszesz-megkavarodás, amúgy senkinek semmi.


Nem akarok konkrét számokat mondani, hogy ez hány fő, belekavarodok, így is privátban valakinek rosszul írtam picit az egyiket pár napja.


Aki attól fél, hogy megkavarja az immunrendszerét az oltás (autoimmun betegséget vagy allergiát triggerel, meglevő allergiát erősít fel), az attól nem fél, hogy a többnapos lázas állapot ugyanezt teszi? Vagy bármilyen vírusfertőzés, akár tünetmentes náthavírus-fertőzés? Vagy akár a stressz?


Amúgy az oltások kapcsán nem szabad elfelejteni a következőket:

- Az eredeti, wuhani ellen lettek kifejlesztve - használnak a delta ellen is, de nyilván kevésbé

- a 60%-os átoltottság NUDLI, semmi

- Rengetegen kaptunk kínait, fiataloknál is vagy hatott, vagy nem, de sok idős kapott, náluk meg végképp nem olyan hatásos


Amúgy meglep, hogy sokan állítják, hogy az egész ismerősi körükben enyhe a korona.

Idén februárban érkezett a hír, hogy elhunyt egy 44 éves volt tanárom, rá 1 hétre, hogy egy 50 éves. Áprilisban mesélte legjobb barátnőm, hogy a bátyjának a párja elkapta, 1 hónapig kőkemény szenvedés volt, majd utána egy falunapon alig tudott sétálni 20 percet, ami után ALUDNIA kellett. Pár hete tudtam meg, hogy 7 hónapos terhes volt osztálytársam 3 hétig volt kórházban, majdnem lélegeztetőre került. Találkoztam egy távolabbi barátnőmmel, COVID-ra terelődik a szó, mit mesél? 31 éves ismerőse elhunyt benne. Tény, a fodrászom és a keresztanyám tünetmentesen úszta meg, antitest-vizsgálatból tudták meg.


Itt minden "oltáspártira" ráhúzzák, hogy hazug vagy nem is tudom, mert a következőért nemcsak lepontozásokat kaptam, hanem borzalmas hangnemű reakciókat is.


A scrum csapatunk előző Product Owner-e mindig viselte a maszkot munkavégzés közben, a helyén ülve is, amikor nem volt kötelező, akkor is. Párja egészségügyi dolgozó. Azért viselte a maszkot, mert éppen elég volt neki mindaz, amiket a párja nap mint nap mesélt otthon.


Nem, nem bízom a saját szervezetemben. Ha arra kellene hagyatkoznom, 1 éves korom óta volnék halott. Sőt, meg lehet nézni, 200 éve mennyi volt a születéskor várható élettartam, az átlagéletkor és a csecsemőhalandóság.



28N, "kisebb", de több krónikus betegséggel

2021. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

#13 gondolt egyet a vírus és csak oltottakat fertőz. Ezt a kardinális nagy baromságot szeretnéd nekünk beadni? Többiek meg nem kapták el. Csak a környezetedben viselkedik így. Szomszéd házban már máshogy fog? Elmesélnéd hogy milyen előnyöd lesz ebből ha ezt a marhaságot valaki elhiszi?


Na de most hogy felcsaptál virológusnak is. Oktathatnál minket még hátha tanulunk valamit. Nem is értem minek vannak orvos kutatók. Pedig elég lenne hozzád beülni a konyhába, kioktatnád az összeset egy félóra alatt, megmondanád nekik a tutit.


Van itt 2 kutató orvos barátom is, nem egyikük se covid -al foglalkozik. Egyikük elkapta és náthás tünetek voltak. Ennyi. Öcsének nem tudta megmagyarázni hogy ez valódi nem konteó, és tényleg megvédi az oltás a haláltól mindenképpen. Ő nem hitte el. Ő is nyomta az ilyen süket dumát. Lélegeztető gépen már mindent elhitt, sírt. Akkor már nem tudtak neki segíteni. Most egy kis ládikában tárolják a kandalló felett. Idei karácsonyt így töltik. Szép meghitt ünnep lesz. A mindig vidám bohóckodó kisöcsi helyett jön a felesége és a 2 gyerek akik apa nélkül maradtak. Anyuka megértette, és beoltatta magát végül nehogy árvák maradjanak a gyerekek, pedig néha azt éreztem még a föld gömb formájában is kételkedik. Abban is biztosak voltak hogy ember nem járt a holdon.


Csak oltatlanok betegednek meg, mind meghalnak, mind beteg lesz, népirtás.

Meg nem is halnak meg annyian. Kórházak mellé állított hűtőkonténerekben a soknát tárolják a jólfizetett kórházi alkalmazottak mert amúgy hülyére unják magukat. Nincs jobb dolguk mint téged riogatni. Fel se merül benne hogy hazamenjen pihenni.


Igen vannak mellékhatásai. Ahogy mindennek. Még egy egyszerű fájdalomcsillapítónak is. Csak soha nem olvastad el.

A különbség hogy közlik, te meg azonnal hó mind meghalunk, minden második ember haldoklik. USA ban közel 200 millió embert oltottak be. EU ban meg több mint 200 milliót. Még se hullanak mint a legyek. Még is a covid 3-5% os halálozási statisztikája a magasabb jelentősen. Vajon miért? Segítesz?

IGEN vannak problémák, de jelentősen kevesebb. Illetve elmondják. Biztos vagy benne hogy mindenhol elmondják hogy ha valami nem oké? Tutira?

Ha valaki ezt megérti és utána dönt az oké. De ilyen baromságok alapján és még terjeszted is.

Ugye vágod hogy felelős vagy azért ha a te információid alapján hibás döntést hoz valaki és meghal? Ugye ezzel is tisztában vagy? Nem nem csak te hanem mindenki.


Igen felénk is volt aki benyalta az oltás ellenére. Egy kis öreg néni 90 éves. Egy náthával kimászott belőle. (Érted pár zsebkendő telefújásával) Barátnője le akarta beszélni róla hogy meghal az oltástól. Nos a barátnő is halott már, igen covid volt.

Húgom is több féle króikus vacakkal bír és fél beoltatni magát, aztán sokat nyomta a süket dumát a barátnőjével akivel sülve főve együtt járták az erdőket. Mára a húgom is elgondolkodott az oltáson, mert nincs már barátnője. Be se engedték az intenzívre hogy meglátogassa halála előtt.

Unokaöcsémék beoltatták magukat, aztán egy szép napon náthásan ment haza az egyik gyerek. 2 nap múlva az iskolát is bezárták, mindenki elkapta. Tanítónéni 2 hét múlva meghalt, kvázi frissen végzett volt. Unokaöcsmék otthon voltak a kertben önkéntes karanténban és egy laza náthával elfelejtették. Feleségének is szülések után jöttek a krónikus nyavalyák, de úgy döntöttek hogy próbálják meg a hanyatló nyugatit. Nagy meglepi tnem árulok el hogy élnek és boldogok együtt.

Van egy dag olyan is aki oltatlanul elkapta és megszenvedte meg volt aki oltatlanul se érzett különösebben semmit, ja de hízott otthon a karanténban.


Hülyeségeket ne beszéljünk már könyörgöm. Pláne önigazolásért. Aminek nulla erkölcsi értéke van pláne névtelenül.

2021. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Ypszilon1980 ***** válasza:
54%
Azt nem értem, hogy azok akik szerint az oltottak mind kórházba kerülnek meg elkapják a covidot, hol hallottak olyat, hogy ők nem kaphatják el? Oltás a fertőzéstől nem véd meg. A statisztikák szerint azok akik oltottak és covid miatt kórházba kerültek, 95%-ban túlélik és nem kell lélegeztetőgépre rakni. Egyesek szerint a halálozás oltottan meg jóval 1% alatt van.
2021. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!