Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek jó ötlet elmenni...

Szerintetek jó ötlet elmenni oltásra?

Figyelt kérdés
Nagy nehezen rávettem magam hogy beadassam, mivel a munkahelyemen kötelezik. Annyi rosszat lehet hallani az oltásokról, hogy ez halt bele, ennek lett szívinfarktusa , es a többi. Az ilyenek teljesen elijesztenek tőle, es szerintem sok mindenkit . En az első Pfizeremet fogom kapni, de nagyon nagyon félek. Szerintetek jól döntöttem, nyugtassatok meg kérlek. Aki pfizert kapott , mik voltak a tapasztalatai? 22/L

2021. nov. 10. 09:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
33%

#19!Mondd, te normális vagy??? Idézd már légy szíves, hol írtam, hogy CSAK oltottak kapják el? Leírtam már párszor: Az én környezetemben a 4.hullámban MÉG csak oltott kapta el. VÉLETLEN! Ennyire nehéz a felfogásod? Illetve, már az is megdőlt, mivel azóta írtam, hogy barátnőm OLTATLAN 12 év alatti gyereke is covidos. Tudsz olvasni? Azt mondom, oltottan is elkaphatja lehet tök beteg, kerülhet kórházba, meghalhat, ezzel pedig vitatkozhataz, attól még tény. Attól lettem virológus, mert le mertem írni, hogy én mit látok a környezetemben? De a legviccesebb az egészben, hogy miután kioktatsz, hogy én leírtam a tényeket, amit én a saját környezetemben tapasztalok, te ugyanúgy leírod a te tapasztalataidat!😂 Mitől érzed felsőbbrendűnek magad, hogy te leírhatod a saját tapasztalataidat az ismerőseid ről, más meg nem? Kinek képzeled te magad, valami atyaúristennek? Majd bocsánatot kérek, mert az én környezetemben nem halt meg senki covidban, nem?

Amúgy sose volt a covid mortalitása 3-5%. A világon 2,5 és azt az igazolt fertőzöttek alapján nézték. Ahol vizsgálták az oltatlanok antitestszámát(Lengyelország),ott mindjárt nem éri el az 1%-ot se. Segítek, mert látom, nagyon képzett virológus vagy, ha nem kapott oltást és van antiteste, akkor nem a Mikulás rakta oda, hanem átesett a fertőzésen.

Ahhoz meg, hogy jössz, hogy te látatlanban megmondod, milyen gyógyszert szedek és elolvasom-e a betegtájékoztatót? Képzeld, mindig elolvasom és az alapján döntök. Kísérleti gyógyszert meg életemben nem vettem be.

#13

2021. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy nincs statisztika arról amin itt vita folyik. Meggyőző lenne bizonyára ha látnánk,hogy oltott/oltatlan fertőzödik. Oltott vagyok,mindkét oltásom sinopharm. Ja,hogy nem ér semmit? Vagy mégis? Azt mondták mindegy,mind hatásos. Az idősek közül sokan kaptak kínai oltást. Bíztak benne... Szomorú ha kiderül,hogy kevésbé hatásos. Pont ezért nem csodálkozom ha vannak kétkedők. Mindannyiunk környezetében vannak "példák". Egyik ismerősöm most halt meg, 3 oltást kapott, ennyi nap alatt győzte le a covid. Több ismerősöm oltottan fertőzödött,nehezen/könnyen viselte. Vannak így oltatlanok is. Mindenki maga döntsön és ne törjünk pálcát.
2021. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
88%
Én ma 11 órakor kaptam az első Pfizer oltást. Már este 10 óra de egy 10/4 erősségű karfájáson nem érzek semmit:)
2021. nov. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
10.-es vagyok, én is megkaptam ma harmadiknak az első pfizerem du. 2 környékén, nem akarom elszólni magam de szerencsére szinte semmi negatívat nem érzek, én olyan 1-2re tenném szúrás körüli kis fájdalmat és ennyi. remélem nem is lesz durvább reakció. amiket olvasok ennél a kérdésnél is nem bántam meg hogy beadattam, bennem csak ez van most.
2021. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

2 Pfizert kaptam én (32), férjem (32), anyám (56), és a 2 nagymamám (90,92). 1-2 napos karfájás mindenkinek.

Szputnyikot kapott anyósom, apósom. Pár napos gyengeség, enyhe láz, azóta semmi.

Kínait kapott apám. 1-2 nap fejfájás. Aztán egy Pfizert is. Semmi különös.

2021. nov. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt még nem hallottam,hogy az oltásba halt bele valaki. Mivel a covidos elhunytakat nem boncolják ezért pontosan azt sem lehet tudni,hogy esetleg egyéb krónikus betegség okozta-e halálozást, hogyan viselte volna a vírust ha kapott/nem kapott volna oltást,így nehéz pro-kontra véleményt mondani. Én a körülményeket mérlegeltem az oltásnál. Olyan helyen dolgozok ahol veszélyeztethetem a körülöttem lévőket is ha elkapom a vírust. Persze ez történhet oltás mellett is, de akkor tettem érte/ellene. Tíz fő dolgozik az irodában,külső kapcsolataink is vannak. Mindenki oltott, egy fő kivételével,de most Őt is kötelezi a munkáltató. Van idős hozzátartozóm, egyedül él, sehová nem jár, én járok csak Hozzá. Több krónikus betegsége is van, legyengült a szervezete. Mivel szellemileg ép ezért Neki kell dönteni, és ebbe nem szólok bele,hogy szeretné-e magát oltatni.
2021. nov. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26 Boncolják, de csak azért nem fogják mert Covid -os volt. Ha volt más betegsége akkor felboncolják pl rákos volt. Ilyen mennyiségben nem lehet boncolni. A hűtőházak se bírják a halottakat. Boncmestereknek aludni kell valamikor mielőtt magát boncolja fel véletlenül. Ott nincs ügyelet. Egy műszakos munkarend van.


Oltással (nyugati) drasztikusan csökken a fertőződés veszélye is illetve annak is az esélye hogy tovább adja az ember. Nem kizárható így sem, de nem mindegy hogy a reproduciós ráta 1 alatt vagy felette van.

2021. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm kapott trombózist pf után (hagyjuk a nemattóvót dumát).

Nagybátyám be volt oltva, 2 szptny. Most elkapta, elég beteg, egyensúlyzavarai vannak, azt hiszem szarul érzi magát. Remélem túléli. Oltott volt.

Pillanatnyilag az az érdeke mindenkinek-mármint vezetőkenk- hogy mindenki oltassa be magát. Ha elkezdenének beszélni a mellékhatásokról stb-ről, sokkal többen meghátrálnának az oltás elől. Ezt nem akarják, ezért nem fogsz hallani mellékhatásokról pár éivg. Itt meg..nevetséges. Frusztrált emberek mondanak azt, ami éppen jól esik nekik. Az interneten már csak olyan információt láthatsz, amit szeretnék hogy láss.

Szóval magunkra vagyunk utalva.

2021. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28 Astra nál és az Orosznál van vérképzó szervi mellékhatása, Trombózis, stroke. Többinél nem tudják.

Egyébként trombózis, stroke előtte is emelkedő szinten volt már bőven a covid előtt is.


Ha valaki oltással (nem kínai) elkapja és vacakul van az oltás nélkül már gépen lenne. (Szerbektől már tudjuk hogy a kínaival lazán lehet gépre kerülni.)


Nincsenek mellékhatások? Folyamatosan harsogja a sajtó hogy van. Látom a marsig nem jutott el az infó. Szerencsére az M1 elért odáig a hülyeségeivel.

Minden Gyógyszernek, oltásnak, beavatkozásnak vannak átmeneti vagy nagy ritkán végleges mellékhatásai.


Neten fent van minden, rá kell keresni. Nem a facsén, nem...

Sima paracetamol fájdalomcsillapítónál is ott van a papirkán hogy ha tartósan szeded kicsinálja a vesédet pl. Persze van aki érzékeny rá annak egyből. Ne szed. Nem nem fogja személy szerint bemondani a TV hogy neked személy szerint mi lesz.


Jobbulást a nagybátyádnak! Ha nem kínait kapott akkor nagyon kicsi az esély arra hogy meghaljon. Van aki az oltás ellenére is rosszul lesz.

Kollégám pfizeres volt, elkapta, egy napot volt rosszul igazán. Akkor otthon feküdt. Légszomja meg hasonlók nem voltak. Otthon volt 2 hetet, megnézte az összes sorozatot a neten most meg jött dolgozni a héten.

Felesége gyerekei, is otthon voltak karanténban, senki nem kapta el, mindenki be volt oltva pfizerrel.

2021. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
50%

#26

Apám testvére oltás után 5 nappal halt meg. A szomszéd utcában lakott egy kedves idős házaspár. Egyszerre oltattak mert féltek a vírustól. Először a feleség halt meg 3 nappal az oltás után, aztán pár nap múlva a férj is. Biztos jó lehetett a gyerekeinek hirtelen elveszíteni mindkét szülőt... Egyikőjük sem lett boncolva és természetesen covid lett megadva halál okának.

2021. nov. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!