Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek jó ötlet elmenni...

Szerintetek jó ötlet elmenni oltásra?

Figyelt kérdés
Nagy nehezen rávettem magam hogy beadassam, mivel a munkahelyemen kötelezik. Annyi rosszat lehet hallani az oltásokról, hogy ez halt bele, ennek lett szívinfarktusa , es a többi. Az ilyenek teljesen elijesztenek tőle, es szerintem sok mindenkit . En az első Pfizeremet fogom kapni, de nagyon nagyon félek. Szerintetek jól döntöttem, nyugtassatok meg kérlek. Aki pfizert kapott , mik voltak a tapasztalatai? 22/L

2021. nov. 10. 09:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

#30 Van egy 10-14 napos lappangás ami alatt már benned van, de nincsenek tünetek. Oltás hogy értelme legyen fertőzés előtt a megadott ütemben meg kell kapni.

Ha akkor kapták az első oltást mikor mát fertőzöttek voltak akkor az oltás semmit se használ. Ha oltás helyszínén kapták el akkor se használ az oltás... Igen az öregeket van hogy kikészíti az oltás akinek gyenge az immunrendszere, és meghalhat bele sajnos. Déd nagymamámat beoltatták influenza ellen mert az majd megvédi 98 évesen. Addig összesen kicsit nehezen mozgott, aztán annyi. Agyilag teljesen tiszta volt. 1 héttel az oltás után elkezdett nem megismerni embereket. 2 héttel később senkiről nem tudta szinte soha kicsoda. 1 hónappal később pedig meghalt álmában. Korrekt egyenes nyílt tájékoztatás mellett egyénileg eldönthető, kinek mi a legjobb. Időseket minden megviseli már. Az hogy ez kinél hol van az egyénileg változik. Van akinél 60 évesen és van akinél meg 100... Ez van. Nincs 100% os megoldás, soha nem is volt sajnos, és soha nem is lesz... Ezért van pl bevizsgálás is, teljes körűen ami a kínai és orosz verziónál nem történt meg.


Részvétem...

2021. nov. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
31-es,számomra a legkorrektebb válasz a Tiéd!
2021. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
95%

31

Egyetértek veled, viszont a mi estünkben az a furcsa, hogy apám testvérét még csak le sem tesztelték mikor meghalt. 🤷🏻‍♀️ Az idős házaspár esetében nem tudok nyilatkozni, ott nem voltam ott.

Igazából ha ki is derülne, akkor is lényegtelen lenne melyik miatt halt meg, őt már nem fogja visszahozni. Ezért is mondom mindig, döntse el mindenki maga hogy ki akar oltakozni és ki nem. Ahogy az előző kommentemben is írtam, tiszteletben tartom mindkét fél döntését. (persze, jól le is lettem érte pontozva :) )

2021. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!