Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem hiszel, miért nem...

Ha nem hiszel, miért nem hiszel/félsz az oltástól/oltásoktól? Mi az ami számodra rövid/hosszú távon ijesztőbb, mint maga a betegség?

Figyelt kérdés

2021. nov. 25. 17:30
A kérdező szavazást indított:
Én hiszek az oltásba oltott vagyok.
Én hiszek az oltásban, és oltott leszek.
Én nem hiszek az oltásban.
16 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem birom a kamuzast.
2021. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A kamuzás miben nyilvánul meg itt nálad?
2021. nov. 25. 17:35
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
az, hogy egyesek zsírosra keresik magukat vele. És mint tudjuk, aranytojást tojó tyúkot nem vágunk le.
2021. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb barátom halt bele, 45 éves volt és egészséges. Azért kellett az oltás neki, hogy tudjon dolgozni külföldön.

Ez egy orosz rulett, félek tőle.

2021. nov. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 De akkor feltételezem semmi olyan terméket sem vásárolsz, amivel tömöd más zsebét? Mármint a logikád szerint.
2021. nov. 25. 17:41
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 Sajnálom a veszteséged, de azért érdemes tudnod hogy ez is baromi ritka eset, és a betegségben azért sokkal nagyobb potenciál van, hogy belehalsz sajnos. Szóval ilyen téren valószínűleg barátod 1 a 1000-ből volt. Ilyen téren attól is simán félhet az ember, hogy elüti egy kamion. Bár tudom hogy mivel neked személyes az incidens más a meglátásod, de ezt már azért jobban meg tudom érteni persze.
2021. nov. 25. 17:42
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem bízom az oltásban, mert túlságosan új, mert hiába oltottak sok embert, ha nincsenek közép- és hosszútávú tapasztalataink vele.

Rettenetesen frusztrál, hogy úgy tesznek, mintha azzal, hogy oltva vagy, mintha már nem is érhetne baj, pedig igen, lehet lélegeztetőgépre kerülni, akár meg is halni oltottan is.

Az oltás egy kiegészítő egyéni védekezési mód, de ettől nem fog eltűnni a vírus. Szükség van egyéb védekezési módokra is.

Arról nem is szólva, hogy csak az számít, hogy le legyen adminisztrálva, hogy oltott vagy. Ha 10 hónapja oltottak, akkor is "védettnek" számítasz (mondjuk ezen már kezdenek változtatni). Ha nem reagált jól a szervezeted az oltásra, és nálad épp hatástalan volt, akkor is "védettnek" számítasz. De ha mondjuk átestél a betegségen több, mint X hónapja, hiába magas az ellenanyagszinted, nem számítasz védettnek. Ez teljesen logikátlan.

Én oltattam, 3-szor is, de csak azért, mert úgy gondoltam, végső soron ez is egy esély, valószínűleg többet használ, mint amennyit árt, de ettől még egyáltalán nem érzem biztonságban magam.

2021. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Én hiszek az oltásokban, elhiszem, hogy segítenek, és jó hatással vannak a szervezetre. Viszont nem hiszek egy olyan oltásban, amit sietve, egy év alatt kifejlesztettek, és most konkrétan a tesztelés emberek millióin folyik. Mert hiába mondják, hogy nem. Minden vakcina kifejlesztése és tesztelése minimum öt évet vesz igénybe. Ezt egy év alatt kifejlesztették, és tesztelték is (állítólag). Na ez az, ami kamu. Jelenleg egy hatalmas emberkísérlet folyik, amiben nézik majd a hosszú távú hatásokat. Ha bajod is lesz tőle, nem biztos, hogy most. Lehet, hogy 10 év múlva derül ki valami, ami az oltás szövődménye/mellékhatása. Erről persze nem fogsz tudni, mert a magyar kormány tökéletesen el fogja titkolni ezeket (is). És itt jön az én problémám... a kamuzás, az állandó, folyamatos hazudozás. Mindenről, nem csak a koronáról. Mondanak valamit, két nap múlva pedig az ellenkezőjét állítják. Ezért nem fogom beoltatni magam. Nem az oltástól félek, hanem egyszerűen elegem van abból, hogy birkának nézik az embereket, és azt gondolják, hogy bármit meg lehet etetni ezekkel a barmokkal. Hozzátenném, hogy nagyon sok embernél ez igaz is. Van olyan ismerősöm, aki szerint mind meg fogunk halni, mert nem vagyunk beoltva. Most estünk át a fertőzésen, és köszönjük szépen, jól vagyunk (az már csak a legmellékesebb dolog, hogy a világon az összes fertőzött és az összes halott aránya 0,02%...)
2021. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 A gondolatmenetedben annyit tudok segíteni, hogy múltkorában néztem pont egy podcastet egy dokival, és akkor még én sem értettem, de elmagyarázta hogy az előző járványnál már ugyanebbe a családba tartozó törzsek ellen elindultak a vakcina fejlesztések, majdnem 20 évvel ezelőtt, és emiatt volt bőven tapasztalatunk ebben az oltásban is, de mellesleg azt is figyeld hogy egy világi probléma ez nem úgy, mint pl egy ebolavírus, vagy ami csak egy bizonyos helyen okoz gondot, és a világ összes vezetőtudósa volt a megoldáson. A többivel egyettudok érteni hosszúrávot nem lehet rövidtávon megállapítani, de ilyen szintű oltakozást egy nagyhatalom sem engedne meg, mert ha elkezdenének 20 év múlva hullani az addigra szakképzett emberek sokkal nagyobb bajba lennénk, mint most vagyunk szóval én emiatt nem félek.
2021. nov. 25. 17:48
 10/18 A kérdező kommentje:
#7 Igen szervezettség szinten, meg védettségi teszti szinteken vannak problémák ez kétségtelen főleg ha idevesszük akik csak 1. oltásért mentek, és társait. Én is úgy gondolom hogyha nem is egy kevlárt veszek magamra a golyó ellen, de legalább egy golyóállóbb öltözet számomra az oltás, mintha egy pulcsiba szaladnék a golyóba.
2021. nov. 25. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!