Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel lehet/illik egy orvost...

Mivel lehet/illik egy orvost megajándékozni hálapénz helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3-szor be kell mennem a kórház egy szakrendelőjébe nem túl életveszélyes problémával, de alapból eléggé parázok az orvosoktól, kórháztól, és sokat jelent, hogy a doki nagyon pozitív és emberséges személy, hálás is vagyok neki.

Ilyenkor mivel illik/tudom megajándékozni? Hálapénzzel nem szeretném, és tudom, hogy elvileg 8000ft az értékhatár.

Nem szeretnék semmi nagy dolgot, mert azért mégsem egy nagy kezelés, csak mondjuk egy tábla csokira gondoltam.

De egyáltalán szokás ilyet? Sosem voltam még azelőtt ilyen helyzetben.



2022. jan. 28. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nálam és az ismerőseim között ez nem szokás.
2022. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Én a fogorvosomnak egy szép nagy orchideát adtam egy viszonylag hosszú kezeléssorozat végén. (Nőnemű a fogorvosom)
2022. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Ha akarsz, akkor adj valamit ebben az értékben. Nő esetén virág, vagy bonbon, ha tudod, hogy szereti, de nálunk volt olyan, aki pl. vett egy pár doboz kávékapszulát a kávégépéhez, annak nagyon örült, mert szeretett kávézni. Férfiaknak sokan adnak piát, ez már elég snassz meg sok orvost ismerek és annyi van már nekik, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, ergo én nekik ilyen esetben vennék minőségibb alkoholmentes italt pl., vagy ha ismered a szokásait akkor arra jellemző valamit. Nem az a leglényegesebb mit adsz, hanem az, hogy valóban hálás vagy neki.
2022. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Semmit. Elég szépen rendezték a fizetésüket. Lassan kiderül, hogy a páciensek miatt van még mindig hálapénz/ajándék.
2022. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor adnék,ha az életem mentené meg .
2022. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Ital, bonbon landolt nálunk is ismerős orvosfeleségtől


Szórta el mindenkinek, gondolom


De miért kell bármi? Főleg, ha műtét sincs?

2022. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!