Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos kiirhat mentálhigién...

Háziorvos kiirhat mentálhigiénés okokból betegszabadságra?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha abból a mentálhigiénés okból kifolyólag nem tudod elvégezni a munkád, akkor igen. Ha el tudod, akkor nem. Ja, és ezt ő dönti el, nem te.


Pl. kicsit szomorúan ébredsz reggel, mert kikapott a Fradi, ettól még kell menni dolgozni. Ez is mentálhigiénés ok. Ha viszont paranoid skizofrén vagy, és a szörnyekkel harcolsz, akkor ez már ok a távolmaradásra a munkahelyedről.

2022. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A pontos ok, az hogy például megbeszélések végén annyira felidegesíttem magam, hogy már fáj a fejem. Ez napi szinten történik.

Munkahelyet viszont nem szeretnék még váltani.

2022. máj. 27. 08:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Kimerültség miatt kiirhat. Engem kiirt, mert már olyan fáradt voltam (és igen a cég hibájából, nem biztosított kellő pihenőidőt), hogy hibáztam, többször. Pedig csak egy szalagmunkás vagyok.
2022. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!