Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol lehet panaszt tenni...

Hol lehet panaszt tenni háziorvossal szemben?

Figyelt kérdés

Egy kis eligazítást szeretnék kérni ezügyben, az elmúlt években sem volt piskóta az idős férfi, de most be telt a pohár!


Súlyos endokrinológiai betegségem van, magánhelyen azonnal kimutatták csak nem volt plusz 50 000 Ft folytatni az ellátást, emiatt többek között csontsoványra fogytam, olyan migrén, amitől az egész arcom, fejbőröm zsibbad, az ajakkal együtt, komoly visszér van a lábamban, covid óta is vannak szervi gondjaim, vérnyomás esés, emelkedés...stb


Merészeltem kivételesen igénybe venni a TB által nyújtott lehetőségeket magányely helyett, de soha többet.


Nagyon megalázó, lekezelő stílusban beszélt velem, azt mondta, nincs semmi bajom, tegyem már rendbe az életem..a többi durvaságot nem írom, hogy ne legyen felismerhető...a vérértékeimet sem tudta diagnosztizálni, magánhelyen komoly göböt mutatott a kép..stb...covid idején nem tudott velem mit kezdeni, azt monda nekem meg a fiamnak, hogy aludjunk sokat, meg együnk levest...azonnal magánhelyre mentünt a Swiss Clinic-re, ahol rendesen elláttak gyógyszerekkel...nem sorolom tovább..


Szeretnék panaszt tenni ellene, köszönöm előre is a segítséget!



2022. jún. 21. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Betegjogi képviselő.
2022. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem gondoltál még, hogy háziorvost válts? Elmehetsz te másik orvoshoz is TB alapon, csak annyi, hogy ugyan te szabadon választhatsz hova szeretnél menni viszont annak az orvosnak, akinek te nem tartozol a körzetébe szintén joga van elutasítani, szóval nem mindenki vállal új embert, viszont érdemes mást keresni. Én is váltottam már orvost, csak odamész megkérdezed átvenne-e a betegei közé és ha beleegyezik akkor már hozzá is tartozol.
2022. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy írták, betegjogi képviselő, és válthatsz is háziorvost.

Viszont a problémáddal nem a háziorvoshoz kell menned TB alapon sem, hanem endokrinológushoz.

2022. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

De mindig is ilyen volt a háziorvosod? Miért nem váltottál...?

Nem hinném, hogy eddig tökéletes volt - és most hirtelen lett tök más...

2022. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

ööö... hogy jön ide a fiad??? a te panaszodhoz mi köze van???


Van egyéb alapbetegséged is? Jársz másféle kezelésre, vagy szakorvoshoz?

2022. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Betegjogi képviselőhöz lehet fordulni, vagy a Magyar Orvosi Kamaránál lehet panaszt tenni, és az Etikai Bizottság kivizsgálja.


Mivel súlyos orvoshiány van, sokat ne várj a dologtól, emiatt elbocsájtani nem fogják.


Érdemes orvost váltani. Ennek az szokott lenni az akadálya, hogy a normális orvosok már nem vesznek fel új beteget, mert már nagyon sok betegük van.


Sajnos most érik be az elmúlt 30 év elhibázott egészségpolitikájának a "gyümölcse". A fiatal orvosok külföldre mennek, az idősek meg kiégnek, és ilyenek lesznek. A legszomorúbb az egészben, hogy még csak a szándék sem látszik arra, hogy ez jobb legyen. Az unióban csak nálunk nincs egészségügyi minisztérium. Szényen.

2022. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!