Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az Magyarországon,...

Miért van az Magyarországon, hogy ennyire sok az analfabéta, félrediagnosztizáló orvos?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, de ezek a tapasztalataim. Sokan könyvből tanultként és protokollokat, sablonokat használva próbálnak meg gyógyítani, azokat ráhúzni minden paciensre, így csak rosszabbítva a páciens állapotán, és maguknak több munkát csinálnak és telített várólistát, mert pontos diagnózis helyett elkapkodják, és nem hallgatnak a páciensre, aki ez miatt, meg utána az ezekből kialakult tünetek miatt még többet fog járni a kezelőhöz.
2022. júl. 7. 08:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Engem inkább az érdekelne, miért van ennyi önmagát orvosnak képzelő, az orvosláshoz természetesen makszemnyit sem konyító laikus, aki mindent tud, és mindent jobban?
2022. júl. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
1: mert általában mindent jobban is tud a páciens! Az orvos ott nem az ész, hanem a gazdatest az, ahol a tünetek vannak. Nem a te tested, az orvos sosem lesz okosabb a páciensnél, ez kb. ennyi.
2022. júl. 7. 08:59
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Ah, ertem. Nos, akkor a probléma megoldva, ne járj orvoshoz, hiszen te mindent jobban tudsz, majd meggyogyítod magad.
2022. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
69%
Az egész orvoslás nálunk protokollokra épül, szinte alig létezik specifikus terápia. Azért laikusok között is van különbség, van aki google alapján azt hiszi, hogy tud mindent és van, aki valóban tudja is.
2022. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%
Kár betámadni a kérdezőt, szerencsés lehetsz, hogy nem tapasztalsz ilyet, meg tudom erősíteni amit ír. 7 éve küzdök valamivel, amire TALÁN most van diagnózis. Bár most is kétféle áll egymással szemben. Itt nem arról van szó, hogy mi betegek akarunk diagnosztizálni, de amikor meg sem hallgatnak normálisan és kidobnak pár perc alatt akkor kénytelen az ember kutakodni és maga keresni a megoldást. Ami nem azt jelenti, hogy sikerül.
2022. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, te tipikus példája vagy annak, aki már annyira hülye, hogy észre se veszi magát.
2022. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
71%
4-es...milyen jó szót használtál, de sokszor hallottam azt, hogy a "protokoll szerint" Éppen tegnap is.
2022. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%

5!


Senki nem mondta, hogy az orvos tévedhetetlen, vagy Isten, hogy mindent tud.

2022. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
60%
8-as...ezt majd akkor szajkózd ha te kerülsz olyan helyzetbe, hogy évekig kínlódsz megoldatlanul. És a 7 év alatt elfogyasztottam jó sok orvost, egyik se isten, de mindegyik tévedett?! Mesélhetnék.
2022. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
66%

9!


Majd akkor háborogj, ha te MINDENT tudsz. Milliomolyan betegség van, amit nehezen, vagy egyáltalán nem tudnak diagnosztizálni. Megegyszer, emberekről van szó, nem Istenről.

2022. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!