Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van az Magyarországon,...

Miért van az Magyarországon, hogy ennyire sok az analfabéta, félrediagnosztizáló orvos?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, de ezek a tapasztalataim. Sokan könyvből tanultként és protokollokat, sablonokat használva próbálnak meg gyógyítani, azokat ráhúzni minden paciensre, így csak rosszabbítva a páciens állapotán, és maguknak több munkát csinálnak és telített várólistát, mert pontos diagnózis helyett elkapkodják, és nem hallgatnak a páciensre, aki ez miatt, meg utána az ezekből kialakult tünetek miatt még többet fog járni a kezelőhöz.
2022. júl. 7. 08:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%
#20 Amit leírtál vélt vagy valós dolgok, azoknak egyiknek sincs köze a nyugati típusú (=bizonyíték alapú) orvosláshoz. A válaszomnak csak az első mondatát olvastad el?
2022. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Én nem foglalkoztam a válaszoddal! Saját esetemet írtam le!
2022. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
64%
Akkor meg végképp mi köze a nyugati típusú, bizonyíték alapú orvoslásnak ehhez?
2022. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
20-as nagyon jól leírja az egyik nagyon jellemző problémát, hogy egy x területre szakosodott orvos megállapítja, hogy csak azon az x területen lehet a fennálló probléma oka, holott nagyjából az egész test összefügg.
2022. júl. 7. 15:09
 25/34 anonim ***** válasza:
5%

23-as! Hogy mi köze? Olvasd el a kérdező posztját! Én arra reagáltam, nem a te okfejtésedre. Félrediagnosztizálnak, nem is keresik az okot, tüneti kezelést alkalmaznak. Itt bukott meg az egész. 8 hete fája a fejem. Mi erre az orvosi javaslat? Vérkép nem mutat eltérést, szedjen fájdalomcsillapítót. Röhej!


Az a bizonyíték, amit te most elhiszel, az 20-30 év múlva megbukik. Így szokott ez lenni.

2022. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Ypszilon1980 ***** válasza:
26%
Azért sok probléma van eleve a rendszerrel. Tegyük fel, van egy problémád, amit nem tud az orvos mitől van, nem egyszerű dolog, több vizsgálat kell, azzal visszamenni hozzá, plusz mindenhová időpont, stb., van amikor ez 3 hónap vagy több, ezalatt lehet újabb probléma, újabb tünet, ami megint bonyolítja a diagnózis felállítását és akkor a kezelés még sehol sincs. Nekem hetekkel ezelőtt a lábamon jött ki dudor, körülötte vörösség, középen hólyagosodás, 3 orvos, 2 bőrgyógyász+belgyógyász mind azt állította, hogy rovarcsípés, adtak rá krémet, stb., persze nem múlt el, majdnem 2 hétig folyamatos viszketés. Visszamentem, megint, csípés, egyértelmű, de mondom nem létezik, hogy egy csípés 2 hét alatt nem múlik el és mindig újabb van, de akkor is. Jó, oké, aztán én kiderítettem egy véletlen eset kapcsán, hogy allergia egy virágzatra. Mondjuk én nem hibáztatom az orvosokat, de azért egy allergiát csípéssel összekeverni úgy, hogy visszamész, mert nem használ amit felírt, nem múlik el, na azért az durva.
2022. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvosi szakma is olyan, mint legtöbb másik, megvannak a szakmára születettek, akik ki se bírnák, ha nem oldanának meg egy dolgot, vagy ne képeznék folyamatosan maguk, és vannak, akiknek a szakma vagy családi örökség, vagy pénzért ment orvosnak, vagy mert gőze se volt minek tanuljon és jól hangzik. Egyedül talán az egészségügyben nem szabadna engedni ezt a mentalitást, hogy majdnem mérnök lettem, de a barátnőmmel együtt inkább orvosira mentünk.
2022. júl. 8. 00:24
 28/34 A kérdező kommentje:
Még eszembe jut most az is, amikor a páciens mond valami jó, vagy lehetséges jó megoldást, de az orvos nem hallott még róla, és egyből sztornózza a gondolatot, hogy hülyeség, meg olyan nem létezik, csak hogy nehogy a tudása az asszisztensek előtt besüljön.
2022. júl. 8. 00:33
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem baj, ha a szakma családi örökség. Sok szakmai fogást el lehet lesni/tanulni otthon, amire az iskolában/egyetemen nincs idő, ez inkább előny.

A páciens vaktában lövöldözik, mert a tudása nem tud olyan széles lenni, mint az orvosé és nem látja át úgy az összefüggéseket. Jó lenne, ha az orvos ilyenkor a helyére tenné a kirakós darabjait.

2022. júl. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
29: ez igaz, tényleg meg lehet az előnye. Feltéve ha az utód nem született festőművész vagy programozó, hanem inkább orvosi beállítottságú, akkor tényleg előny.
2022. júl. 8. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!