Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogyha egy érzelmi...

Létezik, hogyha egy érzelmi analfabéta felnevel egy gyereket, a gyerekből is az lesz?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden összefoglalni;

8 éves koromtól apám nevelt egyedül. Tudni kell róla, hogy sosem mutatott ki érzelmeket. Ha szomorú volt, ha boldog, semmi nem változott a monoton viselkedésén. Ölelés/puszilkodás sosem történt. Akárkijét temették, sosem sírt, teljesen mindegy milyen közel állt hozzá az a személy. Nagyon okos egyébként, és szinte mindenhez is ért, napi szinten beszélgetett velem mindig tudományos dolgokról. De olyan témákról, amik ,,érzelmesebbek"...soha. Tipikus rossz tini voltam, de sosem szidott le. Egy szóval se. Kezet sem emelt rám egyszer sem. Helyette volt, hogy nem szólt hozzám napokig, vagy csak nagyon keveset.

A lényeg, hogy úgy érzem, hogy én is olyan vagyok, mint ő. Mióta az eszemet tudom, képtelen vagyok normális emberi kapcsolatok kialakítására. Nem tudok egyszerűen empátiát és szeretet érezni. Ha valaki hozzám ér, megölel, megpuszil, az számomra elmondhatatlanul kellemetlen. Megszámolni sem tudnám, hogy hányszor színészkedtem már a képemre egy mosolyt, vagy nevetést, hogy az iskolatársaim közül ne lógjak ki feltűnően, és ne közösítsenek ki. Mindezek mellett, teljesen mindegy mi történik velem, lehet nagyon jó, vagy éppenséggel túlzottan negatív dolog, nem tudok örülni vagy szomorú lenni. Egy kicsit sem.

Őszintén szólva, engem ezek a tulajdonságok nem zavarnak, de néha elgondolkodtat, hogy ez mégsem normális -tudom, hogy nem az-, és lehet jobb lenne beilleszkedni a társadalomba. De akkor felötlenek bennem a kérdések, hogy azért kezeltessem magam, hogy a többi embernek megfeleljek, vagy azért hogy képes legyek érezni valamit? Ha képes lennék rá, megérné? És ezek azok a pontok, ahol mindig elmegy a kedvem attól, hogy segítséghez forduljak.

Ami leginkább érdekelne, hogy lehetséges-e, hogy a gyerekkorom körülményei ilyen szinten befolyásolták az egész lényem? Esetleg ezzel születni kell? Ha egyszer úgy döntök, hogy meg akarok gyógyulni ebből, képes lenne egy pszichológus helyrehozni, vagy már pszichiátriai eset lennék?


20/L



2021. jan. 28. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. De nem törvényszerű. Főleg azért nem, mert valakinek az érzelmek nem képezik az aktív kognitív eszköztárat, de a gyereke nem barlangban él, hanem a társadalomba beilleszkedik és ott megtanulja.
2021. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érzel empátiát?

Volt erőszak a családodban?

2021. jan. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan már, úgy állítod be, mintha nem láttál volna embert az apukádon kívül, nem olvastál volna, filmet se láttál, sötétbe zárva éltél volna.

"érzelmi analfabéta", mondhatom, szép dolog, az apádról így beszélni.

2021. febr. 13. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!