Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Joga van a magánorvosnak nem...

Joga van a magánorvosnak nem sürgősségi helyzetben, a megkérdezésem nélkül feltörni az EESZT-ben a saját beállításaimat?

Figyelt kérdés
Amelyek úgy néztek ki, hogy kb. senki nem láthat semmit. Ám az orvosom egyszerűbbnek gondolta, ha tájékozódik egy kicsit, és tényként közölte, hogy akkor most „sürgősségi feltörést” alkalmaz. Persze köpni-nyelni nem tudtam, megszakítottam a konzultációt, és kifizetve a teljes vizitdíjat eljöttem. Volt joga ehhez?

#adatvédelem #EESZT #egészségügyi önrendelkezés #kényes adatok
2023. ápr. 19. 19:20
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
35%

#30 nem vagyok orvos, csak olyan hülye se mint akik így gondolkoznak mint a kérdező.


Ez nem szolgáltatás. A szolgaltatasnal te diktalsz. A fodrásznak megmondhatod mit akarsz, a pincernek diktalhatsz, de az orvostól nem rendelhetsz.


Nem gondolod hogy az legalább akkora baj hogy a beteg istennek képzeli magát mint fordítva? Jogod van dönteni. Csak attól még igazad nem lesz és jó eséllyel te leszel a baj okozója. De akkor innentől kezdve ne legyen felelős az orvos ha baj lesz abból hogy a kedves beteg titkolozik mert azt hiszi semmi köze az orvosnak a korelozmenyehez.

2023. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
15%

31

"Ez nem szolgáltatás"

De az. Én nem csak én gondolom így. Nálunk a körzeti orvos pecsétjén "XY és ... Szolgáltató Bt." szerepel.

2023. ápr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
61%

#32:

Szolgáltatás, de az orvos nem azt szolgáltatja, hogy elvégzi az általad megrendelt vizsgálatokat vagy felírja a kért gyógyszereket, hanem a panaszaid alapján kivizsgál, diagnózist állít fel, kockázatokat értékel, kezel. Ahogy a szoftverfejlesztőnek sem te mondod meg, hogy milyen algoritmussal dolgozzon, hanem egy komplett alkalmazásért fizetsz. Azt sem tudod, hogy milyen programozási nyelven írták.

2023. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
65%

33

Persze, igen, de amikor elmegyek, akkor mégis csak egy szolgáltatást kérek (tömje be a fogamat, gyógyítson meg, stb.) és veszek igénybe, ebből a szempontból mindegy, hogy orvos vagy autószerelő ("a panaszaid alapján kivizsgál, diagnózist állít fel, kockázatokat értékel, kezel. ")

És ahogy az autószerelőnél is dönthetek, hogy igénybe veszem-e a javasolt szerelést, úgy gondolom, az orvosnál is.

2023. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
24%
34: Én döntök arról, hogy kérek-e segítséget, kitől kérek segítséget és miben kérek segítséget. A vizsgálati, kezelési, megoldási módszerek tekintetében pedig bíznom kell az orvosban, a tudásában, hogy titokban tartja mindazt, amit rólam megtudott és a gyógyításomhoz használja csak fel. Nem mindig értjük, hogy mit miért tesz, hiszen akkor nem is kellene orvoshoz menni, ahogy autószerelőhöz sem, megszerelhetnénk magunk az autót és kikúrálhatnánk magunkat minden betegségből is.
2023. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!