Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Joga van a magánorvosnak nem...

Joga van a magánorvosnak nem sürgősségi helyzetben, a megkérdezésem nélkül feltörni az EESZT-ben a saját beállításaimat?

Figyelt kérdés
Amelyek úgy néztek ki, hogy kb. senki nem láthat semmit. Ám az orvosom egyszerűbbnek gondolta, ha tájékozódik egy kicsit, és tényként közölte, hogy akkor most „sürgősségi feltörést” alkalmaz. Persze köpni-nyelni nem tudtam, megszakítottam a konzultációt, és kifizetve a teljes vizitdíjat eljöttem. Volt joga ehhez?

#adatvédelem #EESZT #egészségügyi önrendelkezés #kényes adatok
2023. ápr. 19. 19:20
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
37%

19

Ez így nagyon nagyképűen hangzik. Régen sem volt eeszt, és mégis lehetett gyógyítani.

2023. ápr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
62%
#21, régen, ha valaki orvoshoz fordult, akkor azért tette, mert megbízott benne és segítséget várt. Most - tisztelet a kivételnek - odamegy, és pattogatja a "fizetek neked, b*zmeg", találd ki magadtól, hogy mi bajom van" ostort.
2023. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
69%
Régen papíron kértek minden előzményt és az ember elvitte, amit megtalált és meg akart mutatni. Az EESZT mindent mutat elve az, mintha hirtelen egy sürgősségi műtét nyomán meztelenül betolnának egy csomó maszkos idegen közé a reflektor alá, ahol még el is altatnak, hogy aztán olyasmiket csináljanak, amire nem is fogok emlékezni, nem is tudom és nem is értem. Aki ettől nem ijed meg egy kicsit sem, az sincs egészen rendben, hisz értem én, hogy a dokinak én munkadarab vagyok, de nekem meg mégiscsak ÉN vagyok. Szeretnék ellátást, de ne rontsanak már ajtóstól a házba, szeretném érteni, hogy ki mit miért nézeget és a bizalom kialakításában vagy kialakulásában is segíthetne az orvos, nem feltétlenül rögtön egy ultimátummal.
2023. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
22%

11

Ez nem "arcoskodás"... Örülök, hogy nem szorultam arra, hogy orvoshoz kelljen mennem. Kihordtam lábon ezt-azt, van egy betegségem is, amiről tudom, hogy nem gyógyítható, így azzal sem foglalkozom. Remélem, ez így is marad. Egyszerűen nem foglalkozom vele.

2023. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
53%

Nem is értem miért kellett létrehozni ilyet hogy egyik doki leletét eltakarhassam a másik elől.

Miért ítélheti meg a beteg hogy az a másik dokinak releváns e vagy nem. Tök jó hogy mindenhez van jogunk. Csak pontosan az ilyen titkolozo emberek verik az asztalt később ha valami gond van hogy az orvos volt a hibás.

2023. ápr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Egyáltalán miért dönthet a beteg a saját sorsáról? Ha az orvos azt mondja, hogy föl kell vágni, ki kell venni, le kell vágni, nehogy már ő belepofázhasson azon a szánalmas alapon, hogy a saját testéről van szó. Hát ő ért hozzá, vagy az orvos?! Törvényileg kellene megtiltani, hogy a beteg a megajánlott kezelést visszautasíthassa.
2023. ápr. 21. 21:37
 27/35 anonim ***** válasza:
62%

Ha az életed múlik rajta, akkor igen joga van hozzá.

Nekem pl.. 2 éve egy üzemorvos feltörte az enyémet, mert látta hogy levannak rajta tiltva dolgok. Utána még az üzemorvos cseszett le, hogy miért kellett neki ezzel fáradoznia. A munkához meg nem adta meg az alkalmasságit.

2023. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
27 Joga van a magánorvosnak NEM SÜRGŐSSÉGI helyzetben…
2023. ápr. 21. 22:36
 29/35 anonim ***** válasza:
22%

#26 persze és általában amikor nem engedi a beteg a szükséges műtétet akkor később mikor már nagyon szenved jön a sírás rivas hogy "doktor úr segíccsen". Aztán amikor ehhez már késő van akkor természetesen az orvos a hibás.


Az a baj hogy egoista világban élünk. Nekem mindent szabad, én mindent jobban tudok, nekem jogom van mindenhez, nekem jogom van hülyének is lenni, neked viszont kotelesegeid vannak felém. Ez megy ma az élet minden területén.

2023. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
22%

29

Szerencsére elmúltak azok az idők, amikor az orvosok istenként tekintettek magukra, és úgy is viselkedhettek.

Szolgáltatást nyújtotok - ennyi. Mint az autószerelő. Azt elismerem, hogy többet kell tanulni hozzá, és örülök, hogy vannak, akik erre vállalkoznak. Azt is elismerem, hogy vannak, akik lelkesedésből csinálják (egy darabig) és lelkiismeretesek. De a többségnél a pénz és a szakmai elismerés számít csak.

2023. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!