Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » CT-é vizsgálatkor, ha a...

CT-é vizsgálatkor, ha a vérembe adják a kontraszt anyagot, az nem veszélyes? És milyen érzés és mennyi idő alatt és hogy ürül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
jan. 14. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Ez milyen nyelven van?
jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

kontraszt

nem

nem lehet érezni

1 nap alatt

vizelettel, széklettel

jan. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nagyon- nagyon ritkán okozhat allergiás reakciót, de azt ott azonnal tudják kezelni
jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes. Kontrasztanyagos mellkas CT-m volt egy hónapja, ahol az asszisztens is mondta, hogy nagyon ritkán kialakulhat allergiás reakció, de erre ők fel vannak készülve. Én annyit éreztem, amire figyelmeztetett, némi melegséget éreztem és vizelési ingert, de egyáltalán nem volt kellemetlen.
jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Alapvetően nem veszélyes csak arra, aki allergiás, de az ritka. Nekem a torkomban volt kb. 2 percig melegség érzet, torokkaparás. Kb. 1 nap alatt kiürül, vese választja ki.
jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
De. és előtte adnak is majd egy nyilatkozatot amit olvass el mielott aláírod (úgyis aláírod mert más megoldás nincs) egyébként 8 és 24 óra alatt ürül ki. ez életkor és kontrasztanyag függő...
jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!