Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Egyáltalán minek kell nekem...

Egyáltalán minek kell nekem urulógiai vizsgálatra mennem? Mennyire kellemetlen érzés?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok. Miután végeztem a Közszolgálati egyetemen megyek a fegyveres erőkhöz. De lesz urulógiai vizsgálat. Ott mit tudnak egyáltalán megállapítani? Mennyi idő maga a vizsgálat? Még semmi nem járt ott hátul, úgyhogy nem vagyok valami lelkes.

2023. szept. 30. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
"urulógiai" biztosan nem lesz.
2023. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Ne aggódj, nem fogsz belehalni. Valószínűleg ultrahanggal megnézi a veséket, a prosztatát és a húgyhólyagot. Érdemes nem üres hólyaggal menni. Ez kb. 3-5 perc. Valószínűleg megtapintja a heréket, ez kb. 10 másodperc. Eddig még semmi fájdalmas vagy kellemetlen érzést okozó dolog nem történt. A fegyveres erőknél valószínűleg lesz prosztata vizsgálat is. Az sem fáj, olyan érzés mintha hirtelen vizelned kellene. Inkább fejben kell helyére tenni a dolgot. Előfordulht, hogy párszor megnyomkodja a prosztatádat, hogy utána vizelet mintát kérjen, amiben vérre és gennyre tesztel. Ezért is érdemes úgy menni, hogy ne legyen üres a húgyhólyag. A prsoztata vizsgálat se több 10-20 másodpercnél.
2023. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalán nem biztos, hogy megnézik a prosztatádat.. viszont ha nem vagy körülmetélve, a bőrt a makkodon hátra fogja húzni..
2023. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Fogd fel férfivá avatásnak. Elvileg a cél az lenne, hogy teljesen és tüzetesen átvizsgáljanak, ha már a fegyveres erők tagja leszel. Pl. egy többnapos gyakorlaton, ha nem tudsz tisztálkodni vagy nem lesz rá lehetőség, akkor nem állhat meg a sereg, mert begyulladt a fitymád vagy heresérv miatt nem tudsz cipekedni stb.
2023. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Az angol matrózokat és katonákat is megvizsgálták egy hosszabb hajóút előtt, mivel a körülmetéletlenül fogságba esettek gyakran a fitymájuk nélkül jöttek haza a Moghulbirodalomból, ami a mai India-Pakisztán. Aztán hogy ne az igazhitűek vágják le nekik, így inkább már önként bevállalták ezt otthon. Na így kezdett el terjedni a körülmetélés az angolszász világban.


Mintha olvastam volna olyan sztorit is, hogy az amerikai polgárháborúban az egyik főtisztnek súlyos fitymaszűkülete volt, ami egy idő után kihatott a munkájára is. Washington pedig paramcsba adta, hogy akkor metéltesse magát körül. Azóta ez olyan félhivatalos elvárás lett ott a magasabb tiszti körökben.


A mai Dél-Koreába pedig az ott állomásozó amcsi katonák vitték be kb. 70 éve és azóta is hihetetlen népszerű. Ott ciki bevonulni körülmetéletlenül.


Na mindegy ezek csak más országok szokásai. Nálunk régen is levetkőztették az újoncokat, majd a katonai viselet felöltésével lettek egy magasabb szintű közösség tagjai. Kb. mint egy beavatási szertartás. Sorozáson is megnéztek. Nagyjából ez lehet az urológiai vizsgálati elvárás oka.

2023. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vissza is utasíthatod, nem fognak lefogni. Vagy legfeljebb elveszítenek valakit, akire az éve során milliókat költött az állam.

Amúgy igazad van; én sem mennék semmi pénzért, ez elvi kérdés.

2023. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!