Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az itthoni vercukor mérés...

Az itthoni vercukor mérés helyettesíti, a terheléses vercukor mérést? Nem értek hozzá. Ha elmegyek vérvételre a cukrom miatt, az ugyanaz, mint ha veszek a gyógyszertárban egy cukormérőt és mérem magamnak rendesen, mondjuk 1 hétig?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben rövid idő alatt felszaladt pár kiló, pedig nem változtattam, sportolok, etkezesre is figyelek.Pajzsmirigyem már kivizsgaltattam, most a cukromra gondolok, lehet az nem jó?

jan. 27. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem helyettesíti... El kell menned laborba, ahol megitatnak veled egy glükózoldatot, majd általában 0. 60. és 120 perc után vesznek a vénádból vért.
jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De ezt otthon is lehet nem? Éhgyomorra veszek vért, utána eszek, aztán ugyanúgy 60 és 120 perc múlva nézem.
jan. 27. 19:09
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel a vénádból kell vért venni.
jan. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
És az otthoni géped az egyéb dolgokat is képes mérni?
jan. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyettesíti. Vénás vérvétel kell, ehhez egy sima ujjböködős cukormérő nem elég. A terheléshez pedig pontosan 75 gramm cukorot kell meginni 2 dl vízben feloldva. Így lesz pontos a mérés, ez alapján lehet eldönteni, hogy cukorbeteg vagy-e vagy nem.
jan. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oke, elfogadom amit mondtok. Egyébként erről a cukros dologról azt hallottam, hogy külföldön már ilyenkor 1 zsemlét meg sajtot adnak, és az is ugyanazt a hatást váltja ki, ezt a vizes cukor dolgot már meghaladtak, meg sokan hanynak tőle.
jan. 27. 19:34
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

Ebben igazad van, kérdező. Mi még mindig azt a balkáni módszert szendvedjük.

Én is voltam a nyáron, émelyegtem attól a löttytől. Jó, hogy ki nem jött, de a szemem jojózott, mire legyűrtem. Állandóan jött volna föl, úgy nehéz nyelni, hogy az is a nyakadig ér, ami már végre lent van.

jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért van, hogy ha valaki eddig is nem volt cukorbeteg, most majd ettől a löttytől az legyen
jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezért szerintem fölösleges vércukormérőt venni: való igaz, hogy a cukorterheléses teszt a legérzékenyebb módszer a cukorbetegség igazolására, de ha pl. 1-2 évente nézel egy HbA1c-t, és az rendben van, akkor nem kell ezen a témán tovább izgulnod.
jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bele tenni frissen facsart citromlevet ,úgy egy jó édes limonádé lesz belőle, és könnyebben iható. Én kismamaként így csináltam, nem jött vissza a cucc.
jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!