Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 17 éves vagyok és 2 hónapos...

17 éves vagyok és 2 hónapos terhes a szüleim nem állnak mellettem és nem segítenek a párom melletem van és segít viszont az orvosok szülő nélkül nem vizsgálnak meg még úgysem hogy a párom már nagykorú (32 éves) tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 19:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9, vannak kimondott tini-ambulanciák, és nem kell szülő.
ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

#8: és hogy jön ide a mammográfia?

És az egy dolog, hogy nálatok önkényesen így tesz az orvos, de ez nem szabályos.

ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
8, kiskorúnak mammográfiát nem is csinálunk, mert 30-35 alatt az UH jobb (felette pont fordítva).
ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
11%
Ok, akkor emlődiagnosztika. Így már jobb? Nem ez volt a lényeg. Nyílván 35 alatt csak nagyon indokolt esetben csináljuk a konkrét mammográfiás vizsgálatot.
ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Ok, akkor emlődiagnosztika. Így már jobb?


Ja, hogy valamit mondanod kellett, de azt se tudod, hol dolgozol...

ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
22%
En is ugyan igy vagyok ezzel csak anyukam is tamogat es IGEN, tenyleg meg csak meg sem vizsgalnak szulo nelkul!
ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, amikor én voltam 18 alatt, nem kellett minden vizsgálathoz orvos, igaz, 47 vagyok, azóta lehet, hogy változtak a törvények.

Voltam 17 évesen egyedül nőgyógyáősznál, szemésznél, stb. Sőt, 14 évesen simán lementem a tőlünk pár sarokra lévő gyermekorvosi rendelőbe, az orvos megvizsgált, felírta a receptet, én kiváltottam, stb.

Azóta ezt a korosztályt máshogy kezelik, jobban gyereknek tekintik őket, mint a kilencvenes években.

ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es vagyok: Nem kellett szülő minden vizsgálathoz (véletlenül orvost írtam).
ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
43%
Terhessegen kivul nagyon mas vizsgalatokrol en sem tudok hogy kene szulo ha 18 alatt vagy. Egy gyogyszert a mai napig ki tudsz valtani szulo nelkul 18 alatt, ahogy vizsgalatokra is mehetsz szulo nelkul es orvosokhoz is stb VISZONT egy terhesseg teljesen mas oda 18 ev alatt nem mehetsz szulo nelkul, mindaddig ameddig egyik szulod ott nem volt az elso vizsgalatokon, ha az anyukad vagy apukad ala irta az elso vizsgalatokon a papirokat h tudomast vett a gyermeke terhessegerol tehat ott volt elso ultrahangon veled, elso talalkozasodnal a vedonovel stb es ott el is mondja az adott szemelyeknek/orvosoknak az adott szulod aki ezeket megtette hogy viszont o nem szeretne ott lenni, vagy nem tud ott lenni minden vizsgalatanal a gyerekevel de tud a terhessegerol es ez tenyleg le van tisztazva akkor TALAN nagynehezen meg lehet beszelni valahogy, hogy ne legyen kotelezo a szulonek ott lennie minden vizsgalaton, viszont ha ez meg lett beszelve egy masik 18 ev feletti kiseronek ott kell lennie! Kerdezo eseteben tehat a parja akkor mar eleg lenne ha elkiseri akarmelyik vizsgalatra. Tehat legeslegelso vizsgalatokon terhessegel kapcsolatban 18 ev alatt mindenkeppen a leendo kismama egyik szuloje ott kell hogy, legyen! Sajnos vagy nem sajnos:/ es egyebkent nem hinnem hogy ez tobb 10-20 evvel ezelott mashogy volt, 18 ev alatti terhessegek 20 evvel ezelott is de szerintem meg 30-40 evvel ezelott is ilyen szigoruan voltak veve hisz 18 ev alatt meg veszelyeztetett terhes is vagy.
ápr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!