Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 2 hónapos korom óta nagyszülők...

2 hónapos korom óta nagyszülők nevelnek, de folyamatosan terror alá vagyok vetve, nem tehetem azt amit szeretnék, be vagyok rendszabályozva. Nem tudok panaszt tenni valahol ellenük?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromtól kezdve, mindenféle baj alakult ki nálam, aszthmatikus köhögéstől kezdve, végtagok fájdalma, most pedig elkezdtem bolyongani,és nem tudom, hogy hol vagyok.Az orrom elkezd vérezni, mert annyira felidegesítenek,hogy felmegy a vérnyomásom.

Szervi baj kizárva, voltam millió egy orvosnál, és szerencsére mindenem tökéletesen működik, nincs baj ezen a téren.

A lelki terror az oka amiben tartanak, de nem tudom, hogy a pszichológuson kívül mit lehetne lépni, hogy ne bolonduljak meg véglegesen ebben a házban.

Az állandó rosszullétek miatt munkát sem tudok vállalni,( sokszor majdnem elütöttek a boltból hazafele a rosszullétek miatt),és munka illetve pénz híján elköltözni sincsen lehetőségem. Folyamatosan a fejemhez vágják,hogy ők tartanak el, és nekem semmi jogom ebben a házban. Bármit teszek, mondok vagy csinálok nem felel meg, mindenbe belekötnek. Barátaim nem lehettek soha, mert nem engedtek el találkozni szinte senkivel. Amikor vettem valamit magamnak korábban, el kellett rejtenem, és az ételbe is belekötnek, hogy jobbat eszek mint ők..és ez hol jár meg nekem nekik meg nem..Ha kapok is valamit, mindjárt rávetik magukat,és ők habzsolják be. Matatnak a dolgaim között, ha telefonálok valakivel, akkor tudni akarják kivel beszéltem, milyen ügyben. Mindenkiről véleményt mondanak, és véleményeznek ( nagyon kemény és durva szavakkal) A nagyapám amikor 11 éves voltam, úgy megpofozott mert nem akartam elolvasni egy kötelezőt, hogy kékeszöldes folt lett a szemöldökömnél, ami miatt nem akartak elengedni iskolába, mert féltek a következményektől. A folyamatos lelki terror mindennapos, nagyon ócska, durva szavakkal.Nem egyszer fordult elő, hogy azt mondták, nem bánnák ha elakasztanám magam, mert nem sok hasznom van a háznál. Nagyon szeretek rajzolni, és verseket is írok, de az ő szemszögükből ez haszontalan mert nem kapok érte anyagit ezért ne is csináljam, hagyjam abba. Nem tudom,hogy hova forduljak, de már sokszor tényleg azon a szinten vagyok hogy jobb lenne tényleg nem is léteznem.

Tud valaki tanácsot adni,hogy mit lehet ilyen helyzetben tenni?

A párom fél éve jár ide hozzánk udvarolni, és őt is elmondják a háta mögött mindennek, amiről persze tud, mert felvettem az egész ócsárolást is, hogy ne azt gondolja kitalálom. Amikor elájulok és a földön vagyok, közömbösen elsétálnak mellettem. Amikor a faluban a boltban lettem 2 hete rosszul, azt mondták "ők már megszokták" ezt.

Kérem, valaki segítsen valami hasznos tanáccsal, mert a párom sem tud már mit kitalálni. Az édesanyja idős, és nem akar ilyen állapotban odavinni hozzá.


2020. febr. 17. 13:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Hány éves vagy? Tanulsz vagy dolgozol?
2020. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
26 vagyok, és írtam,hogy nem tudok elmenni a folyamatos bajaim miatt. Hogy menjek úgy el dolgozni,hogy össze-vissza elesem,és elájulok?
2020. febr. 17. 13:52
 3/31 Davina ***** válasza:
91%
Van párod? Miért nem költöztök össze? Mindehol jobb lehet, minth a nagyszüleidnél. Költözzetek össze, és figyeld meg, a rosszulléteid is hipp-hopp megszűnnek majd.
2020. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Voltam már lent nála,és akkor is megvoltak ezek a tünetek.

A környezetem hiányzik nagyon, ha nem vagyok itthon, nem a nagyszüleim. Ez a bajom, hogy nagyon helyhez ragadt vagyok..megvan a magam kis szobája, ahol biztonságban és jól érzem magam.

2020. febr. 17. 14:06
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Mit vársz? Valaki fogadjon be és tartson el a nagyszüleid helyett? Adjunk pénzt, amiből életed végéig el tudsz lébecolni?

Amíg van, aki láb nélkül, vagy vakon el tudja látni magát, és hasznos munkát végez, addig ez a "lelki bajaim vannak" csak munkaundor és hiszti.

Nyugi, nem élnek a nagyszüleid örökké, csak türelmesen ki kell várni, és megszabadulsz tőlük.

Aztán mondjuk rövid úton éhen halsz, de ezt nem tekintem problémának.

2020. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, számítottam ilyen senkiháziak hozzászólására is.

Mint ahogy az életben vannak hozzád hasonlók, itt sem maradhatnak ki a körből.

2020. febr. 17. 14:18
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Van valami orvosi diagnózis ill. kezelés ??
2020. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Rengeteg orvosi papírom van. Epilepsziás tüneteknek gondolták ezeket az ájulásos, tudathomályos állapotokat, amihez görcsös rángatózások, végtag zsibbadás és egyebek társultak, de 29.-én voltunk Budapesten az OKITIBEN-és ott egyértelműen megállapították, hogy a körülményeim miatt ( azaz a kialakult lelki okok) miatt vannak ezek a tünetek. Tehát pszichésen kell kezelni engem, amit hosszas terápiával lehet kiküszöbölni. Holnap megyek a lakóhelyemhez közel pszichiáterhez, majd ő megmondja, hogy mit tegyek ha minden igaz.
2020. febr. 17. 14:30
 9/31 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy anyámat amikor velem volt terhes egyszerűen elzavarták, csak miattam jöhetett haza, a nagybátyám pedig 7 évvel ezelőtt felakasztotta magát, nagyanyám azóta sem volt a sírjánál és azt mondta nem is megy soha.
2020. febr. 17. 14:39
 10/31 anonim válasza:
50%
Üzenem annak a hozzászólónak, aki szerint ez munkaundor és hiszti, hogy soha ne mondja fel a szolgálatot az idegrendszere, mert első kemény tünetnél sírna! Kedves kérdező én értem a problémát és nyilvánvaló, hogy szorongás okozza a tüneteket! Ebből viszont csak úgy fogsz kimászni, ha valami pozitív inger, változás ér! Ahogy írták, el kell költöznöd! Környezetváltozásra van szükséged! Erőt kell venned magadon és kezedbe venni az életed! Az, hogy egyszer megpróbáltad a különlétet és ugyanúgy rosszul voltál, annyit jelent, hogy nem szakadtál el otthonról és nyilván nem is megy egyik napról a másikra! Mégis ez lesz a megoldás! Kitartást!
2020. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!