Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csípőprotézis műtét mennyire...

Csípőprotézis műtét mennyire komoly? Hány órás? Túlélheti egy 92 éves néni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nagyon komoly.Anyukámnak volt,de ő 43éves volt,de eléggé megviselte.Fél évre kiesett a munkából,de még az orvos utána is azt mondta,hogy pihenjen vele.Újra kellet tanulnia járni(járókeret,bot),és mivel nem tudott járni,ezért állandó felügyeletre szorul.92 évesen hát nem tudom.......43évesen is elég kemény volt végigcsinálni.Még ha sikerül is a műtét,a rehab.az nagyon hosszú lesz.
2010. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem az élete múlik rajta, én kihagynám.
2010. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :(
2010. nov. 2. 10:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az élete múlik rajta, combnyaktörése van, elesett.
2010. nov. 2. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Nincsen jó hírem... megoperálják, de sajnos 1 éven belül meg szoktak halni a combnyaktörést szenvedett ilyen idős emberek.
2010. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ezt sejtettem. Szerintem az 1 évvel még sokat mondtál :(
2010. nov. 2. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy az életkor önmagában nem kizáró tényező. Minden attól függ, hogy milyen az általános állapota. Ha eddig fennjáró, önellátó volt (és megfelelőek a labor paraméterei), el lehet végezni egy ilyen műtétet mondjuk minimál invazív beavatkozással. Késői életkorban combnyaktörés esetén azért választják a protézist, mert sokkal rövidebb a gyógyulási idő, mint szegezésnél és szinte azonnal mobilizálható, terhelhető. Ez pedig azért lényeges, mert (ahogyan írták is) ennek a sérülésnek súlyos szövődménye az ágyban fekvés miatti tüdőgyulladás, embólia.

Ha a sebész operálhatónak tartja, örülni kell.

2010. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
tudom szemétül hangzik minden de én soha nem értettem az ilyet..92évesen mi a fenének műteni? Úgy is a közeljövőben meghal szegényke minek szenvedni vele..
2010. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos 25-én meghalt. :(
2010. nov. 28. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!