Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy sütik el az orrban az...

Hogy sütik el az orrban az eret? Mindenkinek lehet?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy majdnem minden héten vérzik az orrom és már nagyon unom. Meg szeretnék majd járni thai bokszra és ott nem előny ha egy kis ütéstől is elkezd vérezni az orrom. Azt szeretném megtudni hogy működik ez az elsütés, orrban mindegyik eret elsütik vagy csak azt ami éppen vérzett? Lesz-e vmi látható jele ha elvan sütve az ér?
2010. ápr. 14. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt belül csinálják, tehát nem fog látszódni. Szerintem pontosabb választ kapsz egy orvostól, a webbeteg.hu-n kérdezz meg egy szakorvost.
2010. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én már 2-szer is voltam ilyen"műtéten"Egyszer az egyik oldalt,aztán az évekig jó volt, aztán elkezdett a másik vérezni.

Na ez úgy működött nálam, h. bejelentkeztem a fül-orr gégészetre.Aztán oda mentem megnézte adott egy érzéstelenítős tampont (persze oda dugja amelyiket "műti), az még nem vészes, bár elég fel nyomja. Aztán 30 perc múlva amikro már elzsibbadt az órod elővesz egy pálcát ami olyan mint a heggesztő pálca és pár érrintéssel hozzáér az eredhez és megforraszja.Az még nem fáj, hisz el van érzéstelenítve.De amikro elmúlik az érzéstelenítő akkor már elég kellemetlen,mert forrasztás után felnyom egy másik tampont amin egy vérzés csillapító gél van,azt elvileg utána is kell hazsnálnid(az egy hűsítő átlátszó kenőcs).Na szóval az is roszsz amikor már érzed a tampont az orrodban és a forrasztás helyét.Szóval elég kellemetlen az érzéstelenítés elmúlása után,de ki lehet bírni.És csak 1-2 napig fáj,de szerintem lehet fájdalomcsillapítot mellette szedni.De mondom,nem lehet belehallni.Én önszántamból mentem mert már untam a gyógyszereket és a kenőcsöket.Legutóbb kb 2 éve voltam és azóta 1-szer sem vérzett, pedig volt h. arra ébredtem h. ömlik az óromból a vér.Szóval megéri és csak ajánlani tudom

2010. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat majd szerintem én is elmegyek megnézetni.
2010. ápr. 15. 14:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem doki rossz gyógyszerrel kezelt fére és ezért szétrobbantak az ereim és olyan erősen kezdett elvéreznem az orrom,hogy már el kezdtem lenyelni a vért és befulladni tőle,7 éves voltam ekkor.


Nálam nem kellett tampont felhelyezni,mert mire bevittek a mentők a mentős elállította nagyából,leültem és pálcikával csinálta nekem is de nem fáj semmit nem éreztem,lidokaine kaptam,meg ki is voltam merülve,így elaludtam a művelet közben,és utána sem volt semmi tampon,csak ilyen bűdűs szagot éreztem az orromba.A vérzés erősségétől függ hogy kell-e tampon

2010. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor is kisütik ha kérem? Szeretnék thai-boxolni és már egy kis ütéstől is, van amikor épphogy hozzá érek elkezd vérezni. De van amikor nagyobb ütésre sem. Meg unom már hogy amikor megvagyok fázva vagy vmi van akkor meg arra kelek fel hogy vérzik az orrom.
2010. ápr. 20. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig tart a művelet ?
2013. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Üdv, tudom régi kérdés, de nekem nagyon fájt!

a muvelet 5 perc...

folyamatosan tampon...vatta...fertotlenito.

2015. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!