Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem engeded, hogy...

Miért nem engeded, hogy halálod után a te, vagy a szeretteid szerveit odaadják az arra rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Nekem olyan felfoghatatlan, hogy az amúgy is majd elbomló testét ne engedjék felvágni, ezzel emberek életét tönkretéve..
2011. nov. 27. 21:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
második, marhaságokat mondasz. igenis adja oda mindenki a halála után a szerveit, más tud vele élni! nem csak ideig-óráig!
2011. nov. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:20

Hogy mondhatsz ekkora böszmeséget? Ha nem tudsz valamiről inkább hallgass. rengeteg ember lketét megmentette a szervátültetés. Ha te szorulnál ilyen beavatkozása, akkoris ezt mondanád?

2011. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
10-es vàlaszolò jòl mondja!
2011. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 bánomisén ***** válasza:
54%

21:31

Tényleg??? :-O Biztos vagy benne, hogy alapesetben csonkíthatók a holttestek?

Nálunk megkérdezik, hogy akar-e az ember donor lenni és arról nyilatkozik, ami a szándéka. Ha akar, arról, ha nem akar, akkor meg arról. Olyan szervet itt nem szabad felhasználni, amely nem donortól van. Ez itt csonkításnak, hullagyalázásnak számít.

2011. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
98%

Igen, hivatalosan mindenki szervdonor addig, míg nem nyilatkozik ennek ellentétéről. De. A gyakorlatban ez úgy működik, hogy ha nem találnak az orvosok a zsebedben véletlenül egy nyilatkozatot arról, hogy te donor akarsz lenni, akkor megkérdezik a legközelebbi hozzátartozót, hogy engedi-e a szervek kivételét. Na ilyenkor a hirtelen veszteség és fájdalom közepette hirtelen szinte senki nem foglalkozik azzal, hogy másnak esetleg ez az életet jelentené, és megtagadják. Ezért nincs (többek közt) annyi donor, amennyinek kellene lenni.


Annál nagyobb ökörséget pedig, hogy egy szerv csak ideig-óráig jó valakinek és nincs értelme, még nem hallottam.. Ekkora tudatlanság és ökörség még itt a GYK-n is ritka, szóval becsüljük meg ezt a válaszadót, mert egy leendő pszichológus-hallgatónak jó szakdoga-témát jelenthet még..

2011. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
42%

21:31 vagyok. Pedig így van, hiába pontoztok le. Kicsit olvassatok utána...(Google a jó barát)


Az már más kérdés, hogy ennek ellenére miért van kevés donor szerv Magyarországon. Ennek leginkább anyagi okai vannak: hiányzó felszerelések, túlterheltség, stb.

2011. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Túltettem magam a szétvagdalás gondolatán, engedném h szegény szervecskéim tovább éljenek. :)

Ilyen szentimentális vagyok. :P

2011. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én már a családtagoknak is mondtam, hogy bár még fiatal vagyok és nem óhajtok az örök vadászmezőkre távozni, akár baleset is érhet.

A testemmel utána azt csinálnak, amit akarnak. Felőlem ki is preparálhat az a holland fickó, aki a Bodies kiállítással járja a világot.

Nekem már nem kell, úgyhogy nyugodtan szétlegózhatnak.


Viszont amíg élek, még egy vesén is nagyon elgondolkoznék...mi van, ha a másikkal történik valami?

2011. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
56%
Sőt, bármennyire széthordható lehetnék halálom után, most még vért se adok, mert félek a tűktől... (szerencsére súlyhatár alatt vagyok, így nem is adhatok...remélem nem hízok meg :))
2011. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

"most még vért se adok, mert félek a tűktől... (szerencsére súlyhatár alatt vagyok, így nem is adhatok...remélem nem hízok meg :))" :DD:D Bírlak:D

Amúgy köszi, hogy írtok:)

2011. nov. 27. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!