Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Átadod a helyed a buszon a...

Átadod a helyed a buszon a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Én megmondom őszintén helyzettől függ.. általában igen, de van amikor annyira fáradt vagyok hogy egyszerűen nem tudok állva maradni a 25-30perces úton (5-ős busz) és nem adom át..
2011. aug. 4. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Amióta autóm van (6 éve), azóta nem járok busszal, viszont előtte 5 éven keresztül busszal ingáztam középsuliba (vidéki településről megyeszékhelyre, illetve fordítva). Megmondom őszintén, én soha nem adtam át a helyem, és mindig arra törekedtem, hogy legyen ülőhelyem. Egyrészt azért, mert nagyon sok könyvet, füzetet kellett a suliba vinni + heti kétszer tesicuccot is, nehéz lett volna így végigállni a kb. 45 perces utat. Másrészt ha a "rászoruló", sokszor meglehetősen kellemetlen szagú idős nénik esetleg megkértek volna, hogy adjam át a helyem, valószínűleg átadtam volna. Ehelyett egész úton attól harsogott a busz, hogy "...milyen fáradtak ezek a fiatalok, pedig egész nap ülnek az iskolában, egy sem adná át a helyét...". Ráadásul ez legtöbbször "Diákjárat" megnevezésű buszjáraton történt. Abba már nem gondolnak bele, hogy talán a diákok valóban napi 7 tanóra után elfáradnak az iskolában, emellett még egész délután is tanulniuk kell. Szóval szerintem én jogosan nem adtam át a helyem.

24/F

2011. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Csak akkor szoktam leülni, ha van még szabad hely. Ha tele a busz, általában én is felállok, mert rosszul érzem magam, ha mindenki áll, én meg trónolok. Kivéve reggel melóba menet, mert akkor utazok eleget, hogy a végállomáson szálljak fel, ott ülve maradok :)


Egyébként meg, sokszor attól függ, hogy átadom a helyem, hogy kinek kéne. Amikor látom, hogy a néni bottal a hóna alatt Európa rekordot dönt 100 méteres síkfutásban, hogy elérje a buszt, akkor ülve maradok. Aki így tud vágtatni, az állni is tud. Akkor nem szoktam foglalkozni vele, milyen rondán néz. Mert valahogy a buszra érve mindig eszébe jut, hogy ő húú, de sánta, és fáj a lába... :)


Máskülönben, az kapja a helyemet, aki nem elvárja. Átadni a helyet udvariasság, nem valami elvárt dolog. Ha látom, hogy jön fel egy öregember, terhes nő (vagy jó csaj, szép dekoltázzsal, amit felülről jobban látni :P ) akkor felállok, hadd üljön le.

2011. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%
Öregeknek át szoktam, hacsak nem adja át előbb valaki. Kisgyerekeseknek és terheseknek nem, mert őket nem szeretem (úgyis átadja valaki más).
2011. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Na az igaz, VBcímet dönt futásban, fent meg tényleg eszébe jut hogy mi a helyzet..


Én még akkor szoktam átadni (ha ülök) ha látom hogy 4 perc és elhagyja a földi világot ha nem ül le..

De vannak kedvesek, akik ha ülök és zenélek (mert nem szoktam nézni az utasokat inkább kifele nézek) és szépen megkér, akkor természetesen...


A másik kedvencem zenélek kifele nézek, és száll fel egy babakocsis felrakja, és az öregek nekem kezdenek magyarázni hogy miért nem segít a fiatal ember, csak ül, és nézi (holott nem is nézem ) erre szoktam mondani" Mi az kötelességem nézni ki száll fel/le?" mert nem mindig veszem észre.. ha észre veszem akk általában segítek.. (legalá annyit is mozgok :D)

2011. aug. 4. 21:30
 5/20 Vree ***** válasza:
100%

Állni szoktam és kész, abból nincs probléma.


Leülni két esetben szoktam: ha üres a busz, vagy ha fiatalokkal van tele és így férünk el. Nagyobb termetű legény vagyok, és néha az a jobb mindenkinek, ha nem vagyok útban a leszállónál. De többnyire állok.

2011. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkora tömeg van, hogy megmozdulni nem lehet, és több gond van belőle, ha felállok, mint, ha nem, akkor általában nem.

Gyakran van, hogy nem alszok éjjel, és úgy kell bemennem órára, ilyenkor általában az egyensúlyérzékem a nullán van, ilyenkor sem.

Általában viszont meg se próbálok leülni, mert közvetlenül a bolt előtt áll meg, ezért szinte mindig tele van a busz.

2011. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Négy éve buszozok, és eddig azt hiszem talán egyszer adtam át a helyem. Én úgy vagyok vele, hogy leülök, ha valaki annyira ülőhelyet akar magának, akkor jöjjön oda és kérdezze meg, hogy leszek-e olyan jó arc és átadom-e. Amennyiben erre nem képes, csak ott panaszkodik mellettem, akkor egyszerűen ignorálom.

Mondjuk ez nem feltétlenül igaz azokra a sportos nyugdíjasokra, akik előretolakodnak, közben pedig vesén könyökölnek.

2011. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rá van szorulva, odaadom. Hacsak nem alszok éppen. Ha felkelt, akkor viszont nem leszünk előrébb semmivel... :D
2011. aug. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Csak terhes nőknek. Másnak nem.
2011. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 ZETAS válasza:

átengedem

"25-30perces út" :DDD nem 1x álltam végig a Sarkad-Debrecen távolságot (120 km, 2,5 óra).

A vénségek a terhesek és a puhányok üljenek le, ha kevesebb az ü.h., mint az utas!

2011. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!