Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem kell az önkéntes...

Miért nem kell az önkéntes véradó?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy ugyan miért van olyan "törvény/szabály/akármi" hogy véradáskor kell az eredeti taj-kártya ? -.- Múltkor Gödöllőn volt véradás,elmentem lakcím,szig, lelaminált taj-kártyával. Közölte a nő,hogy ez így nem lesz jó,az eredeti taj kell. Kérdem én: Nem tök mind1, milyen ???? Segíteni akarnak basszus akkor miért kell ez ? Folyton sírnak,hogy nincs elég vér, hát tessék,mert nem is akarnak !
2011. dec. 11. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit jelent az hogy "lelaminált taj-kártya"? Fénymásolat átlátszó műanyag borításban? Miért nem az eredetit hordod magadnál?


Amúgy pedig nyilván azért kell az eredeti taj, hogy biztosak legyenek affelől, hogy igazi, nem pedig számítógéppel szerkesztett valami kamu számmal... mert így nyomon követhető a kortörténeted. Ugyanis senkinek sem akarnak aids-es vagy bármilyen más betegséggel rendelkező vért adni, és a gyors orvosi szűrés a véradás előtt nyilván nem szűr ki minden betegséget...


Gondolom te se örülnél neki, ha baleseted lenne és olyan vért kapnál aminek bizonytalan az eredete és lehet nagyobb betegséget kapnál, mint maga a baleset volt...

2011. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
háát,az eredetinek a fénymásolata, olyan mint pl a lakcímkártya h kemény,nem tépődik el. mert nincs meg az eredeti. de máshol elfogadják meg minden.meg ha beírják a számot és lm egyezik a sziggel akkor meg ? ...
2011. dec. 11. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a véradásnál nem volt gépük, hogy ellenőrizzék. Az orvos számítógép előtt ül, ő tudja ellenőrizni, azért fogadja el.
2011. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de miért, ha AIDS-es lennék akkor más szinű lenne a tajkártyám vagy mi ? :DDD nem értem.. no mind1
2011. dec. 11. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!