Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit lehet tenni, ha az orvos...

Mit lehet tenni, ha az orvos nem foglalkozik a beteggel úgy, ahogy kellene?

Figyelt kérdés
Már régóta állandó alhasi fájdalmaim vannak bal oldalon. A háziorvos nőgyógyászatra küldött, ahol nem találtak semmit, erre azt tanácsolta szedjek napi 3X nospát. Mi ez már? Nem hinném, hogy normális dolog ilyen fájdalmakat ennyivel elintézni! Kisugárzik a bal lábamba, a derekamba stb... Nem szeretnék magánorvoshoz menni, mert én is fizetem a TB-t, nem mellesleg ne osszák be az alamizsnám, amit fizetésnek hívnak...

2013. jan. 8. 11:55
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg ezt a linkséget tapasztalom az állami részről. Azt le sem írom a fogorvosom, (magán, de csak hozzá fogok járni mindenek után...) mert eléggé polgárpukkasztó lenne... Voltam múlthéten hasi ultrahangon, háziorvos javaslatára, azt mondta nem kell beutaló. Odamentem, ott közölték, hogy kell beutaló. Szereztem egyet, (előtte a nővérkék akartak intézni, de nem adtak a dokik, viszont azt mondták, ha megvan azonnal menjek vissza, és 5 perc alatt meglesz) lementem a kartonozóba, onnan az urológiára, ahol én voltam az első, de valahogy még is 4 ként jutottam be! (ezúton is köszönöm minden nyugdíjasnak aki elém tolakodott, akkor biztosan nem fájt semmi, én viszont a munkából blicceltem...) Onnan beutaltak hasi ultrahangra, kérték, ha végeztem menjek vissza. Megyek vissza az ultrahangra, ott közlik velem, hogy 29-én fél 10 re van legkorábban időpont. Én meg mondtam, hogy fél órája voltam itt, és ők mást mondtak, de ám legyen, akkor 29. A nővérke (kedves volt nagyon) azt mondta, nem, ő elintézi. OK, kb. fél óra múlva be is hívtak, ahol aztán kaptam hideget, meleget az orvostól, hogy én nem tudok várni, mi ennyire sürgős stb... Utána amikor meg olvadt már a jég, arról beszélt idézem: "Magának sincs rojtja, az én időmben pedig ez nem volt tabu... Tudja mi az abszolút mini? Amikor már kint a rojt." Mi ez már? Felírt 3 valamit a lapomra, aztán közölte nem taláélt semmit. Az urológus szintén. Én meg itthon neten nézegettem, mi az amit felírtak... Na? AZ előttem szólót is teljesen megértem! Nem elég a sok megalázó vizsgálat, de akkor még szenvedjen az ember, mire bejut és még sorolhatnám. Nekem felajánlották, ha fizetek előbb bejutok... Mindegy de azért a háziorvost biztosan megkérdezem, hogy mi ez a hangnem?
2013. jan. 20. 10:18
 22/25 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon durva. De én is kb. ezt tapasztalom, hogy nem foglalkoznak az emberrel, meg bunkóznak. Viszont úgy vettem észre, hogy ha valakinek megnő a keresete /valamilyen okból, új munkahely, stb./, ez gondolom a számítógépes rendszerben látszik, hogy többet vonnak le tőle, akkor hirtelen már nem olyan lekezelőek hanem udvariasak is tudnak lenni. Szerintem tényleg van egy keret, hogy ki mennyire veheti igénybe a TB-t!

A másik meg az, hogy van egy csomó orvos, aki szerintem maga is kezelésre szorul. Ilyen mentális betegségekre gondolok. Voltam egyszer idegdokinál kézfájdalommal. Furcsán körbejárt megnézett lassan, időnként infantilisen mosolygott, (de az tényleg már olyan szitu volt, hogy alig bírtam visszatartani a nevetést! :) ) mintha egy másik bolygóról jött idegen lény lennék, majd azt mondta, nem tud mit kezdeni a problémámmal, és végül is egy nem túl hasznos kezelést kaptam. Kb. 1 órát voltam benn nála (el lehetett volna intézni 5-15 perc alatt is), de lediktált a nővérnek kb. 1 A/4es oldalnyi anyagot a diagnózisról. :) De legalább nem volt bunkó...

Máskor meg egy másik szakdokinál volt ez. A magyarországi Tb helyzetet ismerve furcsa volt, hogy milyen mézes-mázosan fogadott. Elsőre OK. Kaptam valamit tüneti kezelésre. Megbeszéltük, ha ez nem válik be, mit csináljunk következőre. Eddig azt hittem minden OK. Megyek következőre: már előttem levő srác beszélgetése kihallatszott, hogy a fiú számon kérte, mikor tudja már meggyógyítani véglegesen a 2 éve (!) kezelt betegségét. Nem túl biztató, de OK. Megyek be. Erre fagyos arccal vár. Beszéljük a dolgokat, erre megint átvált mézes-mázosba. Majd megint fagyos arc, számon kér, hogy lehet, hogy én nem szedek elég vitamint. Majd azt mondja ez lehet örökletes. Majd még egy-két hülye kérdés. Majd megint mézes-mázos, és mintha egy 18. századbeli angol teadélutánon lettünk volna. Majd mondta, hogy másik szakdokinál is vizsgáltassam ki magam. Mondom, jó. Aztán hozzáteszi: de aztán használjam a szerét (amit felírt korábban és eddig sem hatott)! - Mi van?!- gondoltam mi ez a piaci stílus?! Úgy beszélt mintha ő keverte volna ki. Aztán közelebb hajolt, fagyos arccal, majd még közelebb és közelebb. Ekkor (kissé hátrahajolva) döbbenetemben, mivel nem tudtam miért csinálja, megkérdeztem, hogy akkor ide nem kell jönnöm többet? Erre megint mézes-mázos-teadélutános módban lelkesen közli: De, várjuk vissza! - Mi van?! Gyorsan leléptem, de esküszöm, mintha a bolondok házából jöttem volna...

Én komolyan nem értem mi van az egészségügyben... A múltkor meg a recepció előtt álló sorban 2 idős nő majdnem összeverekedett, a biztonsági nyugtatta le őket...

2013. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Bolondokháza az egész, ahogy mondod. Nem semmi amiket írsz :) Az azért tényleg erős, hogy az ellátás minősége függ attól ki mennyit keres..

A gazdag mindent megkap, a szegény meg is dögölhet?! Borzalmas, hogy itt tartunk.. de nem akarok politizálni. Maga a rendszer rossz, sajnos az emberek akik benne dolgoznak ugyanúgy szenvedői alanyai ahogy mi, betegek. Biztos ettől is olyanok, amilyenek rányomja a bélyegét.

Persze attól még nem kéne bunkózni.. másnak is sok a gondja mégis tud udvarias és kedves lenni akár úgy, hogy magára erőltetni. Na meg az, hogy az orvoshiány miatt már nincs minőségi szelekció ki mennyire jó és népszerü orvos, örülnek, hogy találtak valakit. Szerintem ez csak rosszabb lesz. :(

2013. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Annyit tudok még hozzá szólni, hogy a féléves várakozásokat, és azt, hogy még egy fájdalomcsillapítót sem kaptam meguntam. És kicsivel több mint egy év 0 válasz után nem mentem többet. Szóval engem így "nem gyógyítottak meg". Azóta herótom van, amikor úgy állítják be, hogy az emberek nem mennek orvoshoz... Hát én mentem eleget, és szerintem sokan mások is. Írhatnék még 6 oldalt pl. arról ahogy anyám könyörgött, hogy csomó van a mellében 2 évig!!!! De mivel eléggé oldalt volt a mommográfia nem mutatta ki, most meg áttétes... Na meg arról, hogy 26 évesen ultrahangal kellene az én melleimet vizsgálni, de ha nem fizetek úgy beszélnek velem mint a sz@rral, hogy ne legyen többé kedvem nemfizetni!!!
2013. júl. 16. 12:04
 25/25 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon szomorú ezeket olvasni...és tapasztalni. 2022-ben is ez zajlik.
2022. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!