Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi esélye van egy 16...

Mennyi esélye van egy 16 évesnek a leukémiával szemben?

Figyelt kérdés
2 napja,azaz január 22.-én derült ki,hogy leukémiás vagyok.Már régebb óta voltak tüneteim,de csak most lett vége a vizsgálatoknak és most derült ki....Persze az orvosok biztatnak hogy ez a betegség nagyon jól gyógyítható ebben a korban,de a szüleim nagyon kiborultak,hiába mondogatják,hogy biztos meg fogok gyógyulni,azért félek eléggé,és attól is félek,hogy nem úgy alakul a dolog,és nem lesz szerencsém,mert már a neten is olvastam a betegségről..kérem akinek van valamilyen orvosi vagy valamilyen tapasztalata,az írja meg,de őszintén,kérem,mert nagyon szeretnék küzdeni,de szeretném tudni pontosan,hogy mi ellen is kell..köszönöm előre is..

2013. jan. 24. 21:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ, nem csak a kortól.

Időben felfedezték-e, melyik fajtája, mennyire előrehaladott, stb-stb-stb.

"Általánosságban elmondható, hogy a gyermekek limfoid leukémiája mutatja a legjobb gyógyhajlamot, a betegek 70-80 százaléka meggyógyul. Felnőttkorban akkor van esély a gyógyulásra, ha sikerül a csontvelő átültetéséig eljutni. Itt is a limfoid betegség számít jobban gyógyíthatónak. "

2013. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
akut limfoid leukémia,a véremben a sejtek 86százaléka abnormális,azt mondta a kezelő orvos,hogy nem előrehaladott állapot még.hétfőn kapom az első kezelést..
2013. jan. 24. 21:52
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem előrehaladott, akkor jók az esélyeid a győzelemre.
2013. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 86% elsőre kicsit soknak tűnik, de szerintem abszolút jó esélyeid vannak. Nem szabad pánikolni meg feladni.
2013. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Először is sok erőt és kitartást kívánok neked, hogy sikerüljön meggyógyulni. Pozitívan állj hozzá mindenképp. Hidd el ez sokat számít. Nem szabad megijedni és feladni. Nekem, illetve a szüleimnek 5 éve mondták a kórházban, hogy semmi esélyem. (más betegségem volt, mint neked) Mégis itt vagyok. Úgyhogy te se hagyd magad. :)


Nagyon fontos, hogy konzultáljatok több orvossal is. (nekem is ez volt a mázlim, az első lemondott rólam, de a második sokat segített) A másik meg, hogy az orvosi kezelés mellé nézhettek egyéb kezelési módszereket. Esetleg természetes, homeopátiás gyógyszereket is. Különféle teákat, gombákat. Interneten sok ilyenről olvashatsz. Ismerősnek rákja volt és a kórházi kemoterápia mellett használt sok mást is. Szerencsére meggyógyult és most már jól van. A szüleiddel nézettek utána minél több lehetőségnek. Olvasgathatsz fórumokat is a hasonló helyzetben lévő emberekről, akik vagy már meggyógyultak vagy épp kezelések alatt állnak. Ott biztos sok jó tanácsot tudsz kapni.

2013. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Skywalker33 ***** válasza:
100%

Jó Esélyeid vannak!

Mi is szurkolunk neked!! :)

T.

2013. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Rendbe fogsz jönni! Sokan megcsinálták már, két fiatalt is ismerek személyesen.

Légy bátor és erős!

A legjobbakat kívánom.

2013. jan. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek,hogy ennyien mellettem vannak :-))és jó hallani a sikertörténeteket is nagyon:-)Ma voltam utoljára suliban,amolyan búcsú volt,már most hiányzik,pedig előtte nagyon vártam mindig a hétvégéket,de most nem :/
2013. jan. 25. 20:30
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A lelkeddel is foglalkozni kéne, a leukémia nem véletlen alakul ki, gyakran hosszú belső vívódás előzi meg megfelelési kényszerrel egybekötve

Amúgy jobbulást

2013. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy vagy Kedves Kérdező?


Nekem 6 évvel ezelőtt volt tumorom. Nem leukémia, petefészek rák. A műtét, és az utána következő fél év volt nehéz a kemoterápia miatt. De látod, itt vagyok, életem helyrejött. Minden jót Neked! Ne add fel, én sem tettem!

2013. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!