Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi esélye van egy 16...

Mennyi esélye van egy 16 évesnek a leukémiával szemben?

Figyelt kérdés
2 napja,azaz január 22.-én derült ki,hogy leukémiás vagyok.Már régebb óta voltak tüneteim,de csak most lett vége a vizsgálatoknak és most derült ki....Persze az orvosok biztatnak hogy ez a betegség nagyon jól gyógyítható ebben a korban,de a szüleim nagyon kiborultak,hiába mondogatják,hogy biztos meg fogok gyógyulni,azért félek eléggé,és attól is félek,hogy nem úgy alakul a dolog,és nem lesz szerencsém,mert már a neten is olvastam a betegségről..kérem akinek van valamilyen orvosi vagy valamilyen tapasztalata,az írja meg,de őszintén,kérem,mert nagyon szeretnék küzdeni,de szeretném tudni pontosan,hogy mi ellen is kell..köszönöm előre is..

2013. jan. 24. 21:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
53%
Próbáld ki a szőlőmag kivonatot!!! Sokan dicsérik, hogy jó leukémiára, ill. van egy ismerősöm nekem is személyesen, aki szedi, és ő nagyon dicsérte!!! MInden jót, mi előbbi felépülést!!!
2013. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Jobban vagy? Mik voltak a tüneteid?
2013. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatásokat,egyet tuti nem fogok soha:feladni!Jól esik,hogy ennyien mellettem vannak!:)

A tüneteim elég régen jelentkeztek,az első szédülés volt,meg fejfájás.Akkor azt mondták,vérszegénység,egy ideid ezt tudtuk,aztán lázas lettem,meg sokat vérzett nagyon az orrom,utána derült ki vizsgálatok után...

2013. febr. 21. 18:05
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel előtte voltak tüneteid mikor megállapítottak a diagnózist? Jha és nem lesz semmi baj. Ki lábalsz belőle! :)
2013. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomról is január közepén derült ki, hogy akut limfoid leukémiája van, ő most másfél éves, neki 90% fölött volt a beteg sejtek száma akkor. Sajnos, mivel akut, nagyon gyorsan alakul ki, neki 4 hónapja még néztek vérképet, kivizsgálták, semmi gyanús nem volt. Az elején mi is nagyon kiborultunk, mert tényleg szörnyű ez egész. De nagyon biztatnak az orvosok, jók a gyógyulási esélyek, jól kezelhető a betegség. Csak maga a kezelés nehéz sajnos. Már kapja ő is a kezelést, azért van mellékhatás. Próbálok erre úgy gondolni, mint egy súlyos, de gyógyítható betegségre. Meg kell gyógyulnia, te is meg fogsz.

Meg kérdezhetem milyen kezelést kapsz, hol tartasz benne? Mik a tapasztalataid? Azért is érdekelne, mert a kislányom még nem tudja mondani mit érez.

2013. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy az akut limfoid leukémia a legjobban gyógyítható a leukémiák közül. Nekünk a 90%os arányt 1 hónap alatt levitték 0-ra!
2013. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Napsugar11 ***** válasza:

Dani 16 éves. Ezt írta:


"Tehát, valamikor régebben, egy állandóan nyűzsgő srácnak megmondták, hogy a vére az ellensége lett, és a szervezete ellene dolgozik. (AML) Nehéz feldlgozni, este úgy aludni térni, hogy nemsokára már nem leszek. A normális öregségi halált is nehéz feldolgozni, de azt amikor fiatalon kell meghalni, és ezt mind annak, aki éppen a főszereplője az eseményeknek, rettenetesen nehéz. Az állandó mosoly, amiben minden huncutságom benne volt (anyum szerint), szempillantás alatt eltűnt az arcomról, és a felnőttek hitszegény, ábrázatát vettem fel. Hiába próbáltak ajándékokkal, játékokkal mosolyt csalni az arcomra, nem lehetett.

Úgy életem át a napokat, hogy a félelem, mely bennem uralkodott olyan hatalmassá vált, hogy ha TV-t is néztem, azt vettem észre, hogy csak vagyok, telik az idő, de azt amit nézek, az teljesen üres.


Aztán ajánlottak egy szert.


Már túl voltam egy sor kemón, tehát azt mondtam már bármi jöhet.


De valami titkos hang azt súgta nekem, hogy ez a készítmény az amire szükségem van. Az érzés tudattá változott, és annyira megváltoztatta a napjaimat, hogy kezdett visszatérni az életkedvem is.

Fénye lett a Napnak, íze lett az ételnek, és tudtam mosolyogni is.


Ez a pozitív hozzáállás:)


Már túl vagyok egy 3 hónapos terápián, és... remisszió, teljes remisszió.


Remisszió, remisszió, remisszió ... tudjátok mit jelent számomra ez a szó? Azt, hogy leszek 14, 15, 16, 17, 18, sőt... éves! Ez már biztos! És tudom, hogy NYERTEM! De folytatni akarom mert érzem azt, hogy nem csak az AML-re jó. :)


Akinek meg támogatás kell, hát ne várjon, mert halogatni lehet a villanyszámla befizetését, de az életedet nem!

Mert meg lehet gyógyulni!


Dani"


Forrás: [link]


Privátban segítek, ha szeretnéd.

2013. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves Napsugár 11!


Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre az elérhetőségre. Már be is jelentkeztem tagnak. :)

10.voltam előtte.

2013. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Napsugar11 ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, ha segíthetek. :)
2013. ápr. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Minél fiatalabb egy ember annál jobban túléli. :) Én 9 évesen lettem beteg most vagyok 15
2013. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!