Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy lágyéksérv műtét után...

Egy lágyéksérv műtét után mennyi idővel lehet sportolni? Kerékpár, futás, tenisz - nem súlyemelésre gondolok.

Figyelt kérdés
A műtét laparoszkópos lesz. Ez se mindegy a seb méretének szempontjából.
2013. júl. 13. 07:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hello!


Na gondoltam írok neked a változásról. Tegnap még vettem be fájdalomcsillapítót, ma még nem, és egész jól el lehet már így lenni. Felülni már tudok, a seb húzódik eléggé. Ma már gondoltam bevállalok egy mosogatást, 4 edénnyel 3 pihárral és pár evőeszközzel. Hát az edény megemelésekor hamar figyelmeztetett a seb a ficánkolásra...


Amúgy már nem egybefüggően fáj, hanem alkalmanként sajog és még ritkábban olyan érzés mintha egy kést szúrnának bele, és ki is vennék és el is múlna rögtön az érzés. Olyan idegi tévedésnek tűnik, gondolom a sérült idegek próbálnak helyreállni épp.

Járkálni már úgy ahogy tudok olyan "épp most szhartam be" görnyedéssel, de pl az utcára lemenni még nem tudnék lépcsőzni.


Hát kb ilyen gyógyulási ütemre számíts.

2013. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam varratszedésen. 2 hét táppénz még. Nem annyira rajongtam érte, de azt mondta a doki, hogy szigorú fekvés, ha nem akarunk 2 hónap múlva megint a műtőben találkozni :(


Persze ez egyéni már a sebgyógyulás utána, de azt mondta, a belső varratokat be kell nőnie a szöveteknek... Mert az ad tartást belül a rendszernek.


Teljes gyógyulásra hat hetet mondott utána már óvatos kocogás mehet.

2013. júl. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!