Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megteheti ezt egy orvos?

Megteheti ezt egy orvos?

Figyelt kérdés

A nővéremnél egy éve rosszindulatú vastagbél rákot diagnosztizáltak. Megműtötték, kapott kemót, sugarat, mindent nagyon jól viselt, a műtét óta jól van, igaz sztóma zsákot hord, de pár hét múlva újra műtik, és akkor visszateszik a kivezetett szakaszt, és teljes életet élhet megint.

A lényeg, hogy tegnap este nagyon begörcsölt, ki kellett hívni az ügyeletet hozzá a férjének.A doki adott neki egy vénás fájdalomcsillapítót, majd közölte, hogy 3ezer forint lesz. Mi van??? Kérdetem, adott-e számlát, azt mondja semmit. Most akkor ez mi volt? Akkor is adott volna, ha nem kér, de az orvos megelőzte, rendesen megmondta a tarifát. Ez most legális volt, vagy nem? Szerintem qrvára nem, az ügyeleti ellátás mióta fizetős?


2013. aug. 4. 17:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,mint mondtam az ügyeleti orvosi ellátás nem kerül pénzbe,az más tészta,hogy valakik adnak egy kis hálapénzt az orvosnak.Nem kell kifizetni amit ott ad gyógyszert.Ez egy gerinctelen lehúzás volt.Én a helyetekben nem hagynám annyiban.Tudom,hogy rossz helyzetben vannak az emberek,és örülnek a plusz pénznek,de attól még nem kell kihasználni mások baját.Nem erre esküdtünk fel mi egészségügyisek.
2013. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző egyetértek Veled, egyébként én simán felnyomnám a MEP.-nél.

És így, hogy ő a saját háziorvosa is, főleg gusztustalan húzás volt. Semmilyen jogon nem kérhet semmire pénzt!!!!! Egyik ügyeletes orvos sem. Egy kivétel van, ami rátok nem vonatkozik, ha indokolatlan a hívás ( pl. egy szunyogcsípést akar megnézetni valaki az ügyelettel), akkor ki lehet fizettetni.

Egyébként ha tudnátok, mennyi ügyeleti díjat kapnak, biztos nem hinnétek el...

2013. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!