Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hallókészüléket kellene...

Hallókészüléket kellene hordanom, de a folyamatos füllfolyás miatt, nem tudom, van rá megoldás?

Figyelt kérdés
A megromlott hallásom miatt,hallókészüléket kaptam,de a folyamatos füllfolyás miatt,nem tudom használni eldugul rögtön,vagy olyan készülék amit nem kell a füllbe helyezni,fejhalgatóként használlható?

2013. okt. 13. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Fül mögötti készüléket kellene hordanod. Az illesztéket lehet mosni és nem károsodik a fülfolyástól a készülék. A fülbehelyezhető hallókészülék ilyen esetben sajnos nagyon nagy esélyel tönkremegy rövid idő alatt.
2013. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.

Fül mögötti készülék olyan, hogy egy illeszték megy a füledbe (amit legyártanak a hallójáratod formája alapján), az illeszték egy csővel csatlakozik a hallókészülékhez, amit fel kell akasztani a füledre.

Ez jobban látszik mint a fülbehelyezhető készülék, viszont a fülfolyás nem károsítja, mert az illesztékben semmi nincs ami károsodni tudna.

A fülbehelyezhető készülékeknek van egy új generációja is, amikor hangszóró van az illesztékben, ebben az esetben szerintem a hangszóró károsodhatna, szóval a hagyományos illesztées modell jobb lenne. Egyébként is még a hagyományosból nagyobb a választék.

2013. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első és második voltam.

Bármi érdekel írhatsz privátban is, próbálok segíteni, ha tudok.

2013. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gond,hogy az illeszték is eldugul,fül mögötti készüléket próbáltam,de egy pár óra alatt az is eldugult,nincs olyan hallókészülék amelyik fejhallgatóként működik? tehát a fülön van rajta,és nem benne illesztéként?
2013. okt. 13. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát sajnos ilyen hallókészülékről nem tudok :-(

Audiológus nem javasolt valami megoldást erre?

Ha az illeszték eldugul, kiveszed a füledből és kicsit megütögeted, nem jön ki belőle ami benne van?

Én most illesztékes hallókészülékre gondolok.


Minden nap folyamatosan folyik a füled eszek szerint?

Szerintem orvos-audiológust kérdezz meg.

2013. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,keresem a megoldást,illesztéket nem hordhatok,semmi nem lehet a fülembe,folyás gyulladés jön létre ha nem szellőzik.
2013. okt. 14. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a megoldás az lesz ami pár hónapja jött be, egy olyan csontvezetéses implantátum amit a fül mögötti csontba építenek (ez újfajta megoldás és nem arról van szó amit a belső fülbe a csigába építenek), lehet hogy ez esetben indokolt lehet, de én laikus vagyok és nem értek ehhez.

http://www.youtube.com/watch?v=Ws0eCkYGePM

Itt mutatnak róla videót, nem tudom mennyibe kerül és mi a műtét feltétele, de adott esetben engem is érdekelne, súlyos hallássérült vagyok.


Javasolni tudom még hogy kérdezd meg ezen a fórumon:

[link]


Hátha tudnak segíteni.


Előző válaszokat is mind én írtam, úgy látszik itt más nem nagyon érintett a témában aki olvasná a kérdésedet :-(

2013. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megnézem.
2013. okt. 15. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!